Göz Kapaklarında Neden Şişkinlik Oluşur?

Göz kapaklarını şişmesinde altında oldukça fazla nedenler bulunur. Bu şişmeler kimi zaman ağrılı olurken kimi zamanda şişme sürecini ağrısız bir şekilde takip eder. Sadece göz üst kapağı ya da alt kapağı da dahil olacak şekilde, İltihaplı ya da iltihapsız şişmeler şeklinde kendisini gösterecektir. Oluşan göz kapağı şişmeleri genel olarak bir ödem oluşumudur ve eğer göz kapaklarınız sis ise gözü saran bağ dokularında iltihap ya da aşırı sıvı sağladığını fark etmelisiniz.

Göz Kapağı Şişmeleri Neden Oluşur?

  • Endokrin Problemleri
  • Böbrek Problemleri
  • Tiroid Hastalıkları
  • Metabolik Hastalıklar
  • Üst Solunum Yolu Hastalıkları
  • Alerjik Hastalıklar

Ve daha bir çok önemli hastalığında göstergesi olabilecek olan göz kapağı şişmeleri, Görememe riskine kadar varabileceği için eğer kronik bir halde ve rahatsız etme durumunda ise kısa süre içerisinde bir doktora gitmeniz doğru olacaktır.

Göz Kapağının Şişmesinin Getirdiği Sonuçlar Nedir?

Şişmeye-arpacık-neden-olmuşsa-dokunulmamalıdır[1]Göz kapağı şişmelerin en tehlikeleri orbital selülit, Graves hastalığı ve Öküler Herpestir. Ortaya çıkan bu hastalıklar görme kaybının oldukça kısa sürede azaltmasına ve kayba kadar yol açabilmektedir. Kadınlarda ise menstural dönemlerde de göz şişkinliği oldukça sık şekilde bir biçimde görülmektedir. Bu durumda yine tuzlu yiyeceklerden uzak durmak aynı zamanda yatmış olduğunuz yastığı birkaç santim yükseltmek, Uyumadan önce su içmek bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

Eğer düzenli olarak kontakt lensler kullanıyorsanız kullanmış olduğunuz lensler ve göz damlalarına dikkat etmelisiniz, Baz durumlarda göz damlarında lenslere karşı alerjik sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bunların dışında tekrardan bayanlarda göz ve makyajlarını temizlemiş odluğu sıvılar ve kremlerde alerji oluşumu karşısında büyük bir rol izlemektedir. Bu nedenle bu tarz maddeler oldukça dikkatli ve özenli bir şekilde seçilmelidir aksine göz çevrenizde kötü görüntüler ortaya çıkacaktır.

Şişmelerde en büyük etkenlerden bir tanesi de bireyin gözünde çıkan arpacıktır. Arpacık aslında bir bakteriyel enfeksiyonlardan bir tanesidir ve meybomiyan bezinde iltihaplanma şeklinde ortaya çıkacaktır. Normal oranda gözün ihtiyaç yumuş olduğu yağı üreten bu bez yaşanan iltihaplanmalar sonucu tıkandığında bireyin gözünde bir şişme ortaya çıkar buna arpacık denir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss