A’dan Z’ye Detoks Nedir? Bölüm 1

İnsan sağlığı artık gereklilikten ziyade takıntı haline geldi. Bu takıntının sonuçlarından bile tanesi de daha iyi sonuçları veren yöntemleri arama telaşı. Son zamanlarda bu alanda büyük bir popülerliğe sahip olan detoks çoğu bayanın gözdesi olmuş durumda.

Bu yazımızda ise A’dan Z’ye Detoks’u ele alacağız, Gerçekten işe yarayıp yaramadığını, Vücutta ne gibi etkiler yarattığını hep birlikte inceleyeceğiz. Konuya ilk olarak detoks nedir? Diye başlayalım.

Detoks Tam Olarak Nedir?

Detoks temel olarak detoksifikasyon kelimelerin kısaltılmış bir hali olarak karşımıza çıkıyor. Sözlük anlamına baktığımızca vücut anlamlarından zararlı maddelerinden arınma olarak açıklayabiliriz. Alternatif olarak modern tıpta belirli bir yöntemler aracılı ile birlikte detoksa adım attığı açıklıyor.

Toksin Tam Olarak Nedir?

Bu madde ortam olarak yaşayan hücrelere zararlı olarak daha doğru tanım ile birlikte zehirli olan maddeler verilen isimlerdendir. Geride bıraktığımız zamanla bu toksinlerin kaynakları da ortaya çıkıyor. Şimdilik olarak en önemli toksinlerden bazıları aşağıdaki gibi;

  • Ağır metal etkileri
  • Tarım ilaçları
  • Plastik ürünlerdeki BPA

Olarak sıralayabiliriz. Toksinlerin çoğu zararlı olarak genel olarak bir birikime yol ortaya çıkıyor. Yani süreç içerisinde yavaş bir şekilde alınan ve atılmayan toksinler vücut üzerinde yaşanan hücre ve organ düzeyinde zarar oluşturan oluşturarak sizi etkileyecektir. Vücudunuzda bu duruma karşı büyük bir aldığı önlemler bulunuyor.

Elde edilen bu önemlerden en önemlisi ise karaciğer oluyor. Alkol parçalanması sürecinde yer aldığı gibi kan üzerinde bulunan ve kana etki sağlayan maddeler büyük bir oranda karaciğere etki eder. Geçiş sürecinde maddelerin yapıların değişmesi ya da çözünebilir hale sağlanarak dışkı, ter yada idrar üzerinden atılmaya başlanır.

Konumuzun ilk bölümünü burada sonlandırıyoruz. İlerleyen zaman dilimlerinde kaldığımız yerden devam edeceğiz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss