A’dan Z’ye Detoks Nedir – Bölüm 2

Bir önceki bölümde sizlere detoksun ilk girişlerinden bahsetmiştik. Şimdi ise kaldığımız yere Detoks İşe Yarıyor mu? Sorusu ile devam ediyoruz. Çoğunlukla internet ve televizyon ortamında karşımıza çıkan detoks tabiri esasında iki farklı bir yüze sahip durumda. Bir tanesi profesyoneller tarafından hastane ve doktor şartları altında yapılan medikal nedenlere bağlı olarak uygulanan detokstur. Bağımlılıkların tedavisinde ve ağır metallerin yarattığı zehirlenmeler üzerinde gerçekleştirilen detokslar hakkında bunlara örnek verilebilir.

Detoksun bir diğier anlamı ise doğru düzgün bir başarı edinemeyen sözde uzmanların, Para kazanma hırsı ile spor konusunda bilgisiz kişileri kandırdığı yönündedir. Farklı farklı meyve/sebze suları, internet ortamında karşımıza çıkan farklı kürler bu tuzaklara ait durumda. Bu nedenle yapılan araştırmalar soncunda meyve ve sebze sularının büvut üzerinden toksin atılımına yönelik bir başarı elde ettiği yönünde açıklama bulunmuyor.

Bağırsak Temizlik Süreci

Bu başlık her zaman ki odluğu gibi bireyin bilinçaltını etkiliyor. Bağırsak dışkının işlemiş olduğu ve geçtiği organ olması sonucunda her zaman kir ile eş değerde tutulur seviyede. Bu nedenle bağırsak temizleme süreci ile vücuttaki toksinleri atamazsınız sadece dışkılama düzenini değiştirecektir.

Detoks İçin Çaylar ve Diyetler

Yağ yakmak veya yağ yakarken ortaya çıkan toksinleri vücut üzerinden atmaya yönelik kurulan diyet programlarında çay tüketimini öneren birden fazla bilgisiz doktor var. Bilimsel açıdan pek bir araştırma yakalayamayan doktorlar insanları kandırarak muazzam iş sürecinde bulunuyor.

Sonuç odaklı bakacak olursak yağ yakımı ile toksin atılımı çay içerek toksinlerden temizlenmenin hiçbir bilimsel dayanığı bulunmuyor. Detokslarda çoğunlukla aç kalarak iki ya da üç günlük periyotlarda sıvı atan etkili çaylardan yapılan ürünler ağırlıklı olarak bireyin bilinçaltını etkiliyor.

Detoks’un Zararı Nedir?

Oldukça uzun bir süre boyunca aç kalmanız bağışıklık sisteminizi ters oranda etkilerken, Hormonal düzeni de bozacaktır. Meyve ve Sebze sularını tüketimi yapıldığında fazla vitamin alma riski çok yüksektir. Bunun dışında meyve sularının içerisindeki Fruktoz , Fazla alındığında ciddi sorunları ortaya çıkabilir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss