Ağırlık Antrenmanı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı – Bölüm 2

Ağırlık Antrenmanı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı rehberimizin ilk bölümünü bu konuda sizlerle paylaşmıştık.Birinci bölümü bitirdiğimiz Araştırmalar kısmıydı şimdi ise kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  • Araştırma 2: Araştırma üç erkek ve üç kadın olmak üzere toplamda altı katılımcıyla birlikte antrenman sonrası ve antrenmandan önce beslenmeyi yeni bir kas oluşumu, Kas yıkımı açısından karşılaştırmak adına uygulamaya almış. Denekler rastgele bir şekilde seçilerek bir gruba egzersiz öncesi beslenme otuz beş gram basit şeker, altı gram ise BCAA desteği sağlarken diğer bir gruba ise egzersiz sonrası beslenme yine aynı oranlarda besin takviyesi verilmiş.

  Elde edilen kan ve kas gelişimlerinin değerlendiren araştırmacılar için sonuç olarak kas yıkımımın oldukça az olduğu ve kas gelişiminin de yüksek olduğu gruba egzersiz öncesinde beslenen      grup olarak dâhil olduğu görülmüş.

Yukarıda yer alan araştırmada egzersiz öncesi yapılan beslenme, Egzersiz sonrası beslenmeden çok daha önemlidir gibi bir düşünceye kapılmayan. Yani araştırmada kullanılan egzersizler tek tekrarlı ve kısa egzersizler olarak daha az yaratıcı olduğundan dolayı egzersiz sonrası beslenmenin meydana getireceği anabolik etkiler tam olarak gözlemlenmemiştir.

agirlik-antrenman-oncesi-beslenme-nasil-olmali-bolum-2-1

Ağırlık Antrenmanı Öncesinde Beslenme

Bu süreç içerisinde beslenmeyle ilgili olarak temel amaçları ve çeşitli araştırmaları ele aldıktan sonra artık antrenman öncesi ne tüketilmeli sorusuna geçiyoruz.  İlk olarak zaman dilimi olarak konuyu ele alacak olursa burada iki farklı bir açıklamada bulunacağız. Yani iki farklı bir beslenme seçimi bulunuyor.

Oldukça ağır bir şekilde besin tüketimi yapan gruplar yani egzersiz öncesi gerçek bir öpün tüketenlerin egzersizden yaklaşık olarak iki ya da üç saat öncesinde beslenmesi, Hafif ve hızlı sindirimi yapılan besinler tüketen grupların da antrenmandan bir saat önce beslenmesini dile getiriyorum.

  • Kan Dağılımı: Sindirim süreci devam ettiği süre zarfında mide ve bağırsak çevresinde yeterli açıda kasılma ve besinlerin kana geçişi için yeterince kan bulunacak. Egzersiz sürecinde kaslarınızın diğer organlarınızdan performans için ihtiyacı olan tek şek kanın vücutta dolaşması.

Ağırlık Antrenmanı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı konumuzun ikinci bölümünü burada noktalıyoruz. Bir sonraki konumuzda kaldığımız yerden devam edeceğiz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss