B12 Vitamin Eksikliği Neden Kaynaklanır?

Sürekli olarak kendiniz yorgun ve halsiz hissediyorsanız, Mevsimlere uygun olarak kıyafetleri giydiğiniz zaman hala üşüyorsanız, İştahsızlık veya saç dökülmeleriniz sürekli oluyorsa bu durumun arkasında yatan anan nedenlerden bir tanesi B12 vitaminin eksikliğidir. Bu eksikliğe bağlı olarak kansızlık sık şekilde görülebilir.

Hamile Bayanlarda Düşük ve Erken Doğumların Arkasında Yatan Etken

Oldukça çabuk yorulma, Çalışma kapasitesinde aniden düşüş, Baş dönmesi, şişme hissi beraberinde gelen iştahsızlık hepsi vücudunuzun yeterince kana sahip olmadığı yani kansızlığın anlamına gelir. Hatta erken doğumlarda bebeğin rahatsız doğması hatta ölümü ile sonuçlanabilir. Çocuklarda ise büyümede gerilik, Sık rahatsızlanma, Dikkat bozukluğu, Öğrenme ve algılama gibi etkenlerde büyük oranda azalma yaşanır.

Kan Sayımınızı İhmal Etmeyin

Basit bir kan sayımı testi ile birlikte vücudunuzdaki kansızlığı rahatlıkla tespit edebilirsiniz. Rahatsızlığın arkasında ki yatana ana nedeni öğrenmek adına kan testlerinin düzenli olarak yapılması gerekiyor. Kronik olarak bir kansızlığın tedavisinde, Kansızlığa yol açan ana etkenlerin kısa sürede düzeltilmesi gerekiyor.

B12 Vitamin Eksikliği Ciddi Sağlık Problemlerini Oluşturabilir

B12 Vitamin olarak karşımıza çıkan maddenin alyuvarların kemik iliği üzerinde üretilmesi gerekiyor. B12 vitaminin çok daha yeterli miktar üzerinde olmaması adına kansızlık ortaya çıkacaktır. Besinler üzerinden temin edilen B12 vitaminin emilimin sağlanması adına pankreas ve ince bağırsak fonksiyonların çok daha normal seviyede olması gerekiyor. Bu organların bir tanesinde bozukluk olduğu zaman diliminde B12 Vitamin eksikliği ortaya çıkacaktır.

B12 Vitamin İçeren Besinleri Tüketin

Karaciğier, Böbrek, Kırmızı et, Yumurta, Süt ürünleri ve balık gibi besin gruplarında B12 Vitamini barındıran besinlerin arasında yer almaktadır. Mayalı olarak soya ürünleri ve deniz yosunu içerisinde bol miktarda B12 yer alır. Bu besinlerin yeterli oranda tüketiminin yapılması sonucunda ortaya çıkan B12 Vitamin eksikliğinin giderilesine neden olacaktır.

Yukarıdaki açıklamaları uygulamadan önce ilk olarak doktorunuza başvurmanızı öneriyoruz aksi bir sorun taktirse sağlığınız daha da kötüleşebilir bu durumun önüne geçmek için doktorunuza danışmalısınız.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss