Bitkisel Sabunlar Nelere İyi Gelir?

Üzerinde barındırmış odluğu farklı bitki özleriyle hazırlanan doğal sabunlar kanıtlanmış faydaları ile akıllarda yer ediniyor. Bu durumda öyle ki cildimizde meydana gelen sivilcelenme, Kırışıklar aynı zamanda sarkmalardan saç bakımına kadar pek çok alanda etkisi büyük. Bu yazımızda ise sizler için belirli başlı doğal sabunların faydalarını sıraladık.

Zeytin Yağ Özlü Sabun

Zeytinin içerisinde yer alan tüm mineralleri bünyesinde barındıran zeytinyağlı sabun, Günümüzden çok eskilere dayanmaktadır. Zamanında kadınlar saçlarını bu sabun ile yıkamıştır ve yaşanan değişiklikler ile 2016 yılına kadar başarısından söz etmiştir. Yararları ise saçların elektriklenmesini önleyerek, Parlaklığı da artırmasıdır. Doğal içeriği sayesinde saçların köklerini besler, Saç dökülmesini önler ve saçların çok daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

sabun[1]

Lavanta Sabunu

Lavantanın barındırmış odluğu rahatlatıcı, Uyarıcı etkisi aynı zaman da hoş kokusu cilde tazelik ve canlılık sağlayacaktır. Düzenli kullanımda ise sivilceleri ortadan kaldırır.

Gül Yaprağı Sabunu

Hassas ciltlere sahip olan kişiler için makyaj temizliğinde kullanılır. Oldukça etkili bir temizleme sağlarken cilt üzerinde yer alan tüm bakterileri de ortadan kaldırır.

Tarçın Özlü Sabun

İçerisinde barındırmış olduğu tarçın ekstresi ve tarçın özleri banyonuzda sizlere SPA etkisi yaratacaktır. Tarçınlı sabun ile gerçekleştireceğiniz sıcak su banyosu, Gün boyunca yaşadığınız stresi atmanıza da yardımcı olacaktır. Tamamen bitkisel yağlardan hazırlanan tarçın sabunu, Cildinizde pamuksu bir görünüme yol açacaktır.

Nar Sabunu

Kişinin cildinde yaşanan serbest radikallere karşı koruyarak cilt dokusunu çok daha parlak ve elastik görünmesine yardımcı olacaktır. Kırışıklıkların giderilmesinde büyük rol oynar. Nar özü güçlü olan bir C vitamini, B1 ve B2 vitamini deposudur.

Argan Yağlı Sabun

Yine hassas ciltler için eski yumuşaklığına ve esnekliğine kavuşması adına cilde büyük rahatlık verecektir. Argan yağının yaşlanmayı geciktirici özelliği ile birlikte cildi nemlendirirken besleyecektir. Cilt kuruluğuna karşı gelirken diğer yandan da saçların çok daha hızlı bir şekilde nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda bitkisel sabunları inceledik. Sizlerde bu listeden rahatsızlığına göre sabun seçimi yaparak tekrardan sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss