Cilde Nem Veren Tohumlar Hangileridir?

Cilt güzelliği için en önemli konulardan biri cildin nem dengesini korumak ve cildi nemsiz bırakmamaktır. Nemsiz bir ciltte birçok kötü reaksiyon meydana gelmektedir. Nemini kaybetmiş bir ciltte pul pul dökülmeler, kızarıklıklar, kırışıklıklar meydana gelmektedir. Peki, cildinizi korumak için neler yapılmalıdır? Cilde nem veren tohumlar nelerdir? Doğanın sunmuş olduğu mucizevi tohumlar ile siz de cildinizi koruyabilirsiniz. Şimdi, hep birlikte bu mucizevi tohumlara bir göz atalım.

Chia Tohumu

Bu tohum içinde barındırmış olduğu omega-3 yağ asitleri, karbonhidratlar, protein, lif, kalsiyum ve antioksidanlar ile cildinizin en iyi dostlarındandır. Oldukça faydalı ve etkili olan bu tohum, doğanın cildinize kazandırmış olduğu mucizevi bir bakım sağlamaktadır. Chia tohumu, nemini kaybetmiş cildinize nemini geri kazandırarak, olası cilt problemlerini de dindirmektedir.

Nar Tohumu

Narın faydaları saymakla bitmiyor. Narın en önemli özelliklerinden birisi de, oldukça güçlü bir antioksidan olmasıdır. Ayrıca nar tohumu, cildin koruyucu tabakasını oluşturmakta da yararlı olan doğal bir besindir. Nar cildinizin nem dengesini korur ve içinde bulundurmuş olduğu yüksek antioksidanlarla cilt kırışıklarını da önlemeye yardımcı olur. Hücre yenilenmesine yardım ederek cildin yorgun görünümünü azaltır ve cilde ışıltı sağlamaktadır. Ayrıca, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için de oldukça etkili bir tohum olan nar, ciltteki bazı enfeksiyonlarla çıkmış olan yaralara da iyi gelmektedir.

Cennet Çiçeği Tohumu

Cildinizin ışıltısı ve rengi kaybolmuş ise, bu tohum tam isteğinizi karşılayacaktır. Cennet çiçeği tohumu donuk, mat, ışıltısını kaybetmiş bir ciltte mucizeler yaratmaktadır. Cennet çiçeği tohumu içinde barındırmış olduğu vitamin, antioksidanlar ve mineraller ile cildinize nem kazandırmaktadır. Nemini kaybetmiş bir cilde gereken nemi sağlayan bu tohum, cildinizi de canlandırarak, cildinizin kaybetmiş olduğu ışıltıyı size geri sunacaktır. Cennet çiçeği, aşırı pigment üretimini durdurmaktadır. Aşırı pigment üretimi ciltte renk eşitsizliklerine neden olarak, donuk bir cilt görünümünü oluşturmaktadır. Ancak, cennet çiçeği tohumu ciltte meydana gelen renk eşitsizliklerini giderir, cildi yatıştırır ve cilde taptaze bir canlılık sağlar.

Bu doğal mucizevi tohumlar cildinize kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırarak, cildinizin güzelliğine güzellik katacaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss