Cildimizde Bulunan Gözenekleri Küçültmenin Başlıca Yolları Nelerdir?

Günümüzde en sık görülen cilt sorunlarından biri de gözeneklerde meydana gelen büyüme sorunudur. Diğer birçok cilt sorunları gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen gözenek büyümeleri özellikle bayanların en çok şikayet ettiği cilt sorunları arasında ilk sırada yer almaktadır. Beraberinde cildin görünümünü de olumsuz etkileyen gözenek büyümesi sorununun çözümü hakkında çok sayıda araştırmalar yapılmış ve nihayet bu sorunun çözümü bulunmuştur. Günümüzde bay ve bayanlarda çok sıkça görülen cilt gözenek büyümesi sorunun artık küçültmenin birçok yolları bulunmaktadır.

Uzmanların bay ve bayanlara şiddetle tavsiye ettiği bu uygulamalar aynı zamanda uygulanmasının da oldukça eğlenceli ve basit olduğu uygulamalardır. Bireye fazla bir masrafı da olmayan bu uygulamalar sayesinde sizlerin de cildinizde bulunan gözenek büyümesi sorunu çok kısa süreler sonrasında tamamen ve kalıcı olarak ortadan kalkacak ve bu sayede siz de cildinizin yeni görünümünü gördüğünüzde kendinize daha da güvenecek ve aynaların karşısından ayrılamayacaksınız. Ancak cildimizde oluşan gözenek büyümesi sorununun çözümünde uygulanan faktörler hakkında bilgi vermeden önce dilerseniz ilk olarak cildimizde meydana gelen gözenek büyümesi sorununa neden olan başlıca nedenler nelerdir bu nedenler hakkında biraz bilgi verelim.

 

Cilt Gözeneklerinin Büyümesine Neden Olan Başlıca Faktörler Nelerdir?

Diğer birçok nedenlerde olduğu gibi cilt gözeneklerinin gereğinden fazla büyümesine neden olan birçok faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler şunlardır.

 • Katılım unsuru
 • Gözeneklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen tıkanmalar
 • Gözeneklerde biriken kirler
 • Sıcak hava koşulları
 • Hormonal değişimler
 • Hamilelik faktörü
 • Yaş faktörü
 • Kullanılan kalitesiz cilt temizleme ürünler
 • Bazı cilt rahatsızlıkları ciltte yer alan gözenek büyümesi sorununa neden olan başlıca faktörlerdir.

 

Ciltte Yer Alan Gözenekleri Küçültmenin Başlıca Yolları Nelerdir?

Yukarıda da belirtildiği üzere ciltte yer alan gözeneklerin küçültülmesinde birçok uygulamalar bulunmaktadır. Gözenekleri küçültmenin başlıca yolları şunlardır.

 • Cilt yapısına en uygun temizleyici ürünler tercih edilmelidir. Örneğin yağlı bir cilt yapısına ancak yağlı bir temizleyici ürün tercih edilmelidir.
 • Günümüzde çoğu cilt kusurlarının meydana gelmesinde etkin role sahip olan nedenlerden biri de kullandığımız kaliteli cilt ürünleridir. İçerik bakımından bazı zararlı maddeler içerebilen kalitesiz cilt ürünleri cildimizi tahriş etmesinin yanı sıra aynı zamanda cildimizde yer alan gözeneklerin de büyümesine neden olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı cildimizdeki gözenek büyümesi sorununun çözümünde kaliteli cilt temizleyici ürünler tercih etmeliyiz.
 • Akşam uyumadan önce yağ içermeyen ve kaliteli bir özelliğe sahip olan bir nemlendirici ürünü cildimize uygulamalıyız. Bu işlemi sabah uykumuzdan uyanır uyanmaz aynen tekrarlamalıyız.
 • Ayrıca C vitamini bakımından zengin olan besin ürünlerini de bolca tüketmeliyiz.
 • Cilt gözeneklerimizi sıkılaştırmak için sıcak su buhar uygulamasını da gerçekleştirebiliriz. Kaynar suya yüzümüzü biraz yaklaştırarak birkaç dakika boyunca buhara maruz kalmasını sağlayabiliriz.
 • Cilt gözeneklerinin küçültülmesinde sıkça uygulanan yöntemlerden biri de soğuk yoğurt uygulamasıdır. Marketten satın aldığımız bir kase yoğurdu cildimizin tamamına uyguladıktan yaklaşık 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımıyla durularız. Bu sayede hem cildimizi serinletmiş oluruz hem de gözeneklerin küçülmesini sağlayabiliriz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss