Cilt Lekelerine Evde Yapabileceklerimiz

Cilt bakımı aslında özen gösterilmesi gereken en önemli bakımlardan biridir. Cildin nemli ve pürüzsüz olması herkesin tercih ettiği bir cilt tipidir. Aşırı yorgun ve akneli ciltler kişiyi psikolojik olarak da rahatsız etmektedir.

Ciltteki problemlerin en başında dikkat çeken ve can sıkan durumlardan biri olan cilt lekeleri evde hazırlayabileceğiniz formüller ile giderilebilmektedir.

Cilt lekelerine evde yapabileceklerimiz nedir diye soran birçok kişi için uygulaması basit ve maliyet olarak düşük olan formülleri paylaşacağız.

Öncelikle cildinizde oluşan lekenin neden kaynaklandığını bilmeniz gerekiyor. Uygulanan yanlış bir şey cilt sağlığınızı tehdit altına alabilir. Lekeler genellikle güneşten kaynaklanabilmektedir. Fakat bazı lekeler sonradan oluştuğu için bunların kaynağının ne olduğu bilinmesi gerekir. Evde uygulayacağınız leke açıcı yöntemleri denemeden önce bir dermatologdan bilgi almanızda fayda var. Bu sayede evde uygulayacağınız cilt leke giderici hakkında da bilgi edinmiş olursunuz.

Cilt lekelerine evde yapabileceklerimiz aslında sınırlı. Çünkü kullanılacak olan ürünler günlük ev yaşamımızda kullandığımız ürünlerdir.

Elma sirkesi cilt lekelerinde kurtarıcı bir görev görmektedir. Elma sirkesini su ile incelterek günde 3- 4 defa lekeli bölgeye sürebilirsiniz. Ciltte oluşan lekenin tonunun açıldığını birkaç güne kadar görebilirsiniz.

Cilt lekelerinde en etkili doğal ürünler evde yapılan toniklerdir. Bunun için anason tohumu uygulayabilirsiniz. Anason tohumunu üzerini kapatacak şekilde su ile bekleterek çıkan suyu cildinize tonik olarak uygulayabilirsiniz.

Aşk otu, biberiye, kudretnarı, arpa unu gibi çeşitli gıdaları ve bitkileri cildinizde oluşan lekeler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulama yaparken bu bitki ve gıdaları su ile karıştırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Cilt lekelerine evde yapabileceklerimiz tonik ile sınırlı değildir. Yapacağınız maskelerde cilt lekelerinde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Haftada bir kez olmak şartıyla süzme yoğurt ve karbonatı karıştırıp lekeli cilde uygulayarak cilt lekelerinden daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Karbonat yoğurdun içerisinde peeling etkisi yapacaktır. Bu yüzden maskeyi yaptıktan sonra cildi ovalamalı ve ölü deriden arındırmalısınız. Sonrasında hazırlanan toniği cilde uygulamalısınız.

Cilt lekelerinde en etkili yöntem elma sirkesi uygulamasıdır. Uygulamayı yaptıktan birkaç gün sonra bile etkisini görebilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss