Diş Kaşıyıcılar

Hayatımızda var olan ancak tam olarak kendimiz üzerinden örneklemesimümkün olmayan bir kavramdan bahsetmek önemli hale gelmektedir. Bu kavram gelişimdir. Gelişim son derece önemli bir kavram olmakla beraber özellikle büyük bir heyecana neden olur. Gelişim aynı zamanda bir değişimi ifade eder. Diğer yandan gelişimin meydana gelme koşulları da çok ciddi bir önem arz eder. Özellikle bir insan için bu kavramın önemi hatırı sayılır derecededir. Çünkü gelişim olmaksızon hayatın devamlılığı tehlikeye düşer. Birtakım anormallikler meydana gelir. Bu durum da çok sıkıntılı süreçleri gerekli kılar. Söz konusu olan bu ve daha pek çok sayıda örnek, gelişimin anlamını ve önemini anlatmak için yeterli olabilir. Bu denli önemli bir kavram için gelişimin en hızlı geliştiği süreci anlamak çok daha önemli olabilir. Bu noktada bebeklik dönemini incelemek en mantıklısıdır. Bebekler gelişim hızları en yüksek varlıklardır. Baş döndürücü bir hızla gelişen bebekler farklı süreçlerden geçmektedir. Bu noktada belirgin durumların ve önemli hassasiyetlerin ortaya çıkması da son derece doğal bir durumu ifade eder. Bu durum gelişimin bir gerekliliği olarak ortaya çıkmaktadır. Gelişimsel olarak sağlanan bu durum üzerinde bebeklerin diş çıkarma süreçleri çok önemli bir örnek teşkil eder. Bebeklerin diş kaşıyıcılar aracılığı ile destekleniyor olması da ayrıca önem arz etmektedir.

Gelişimsel olarak ortaya çıkan diş çıkarma süreci sıkıntılı bir süreçtir. Bu süreçte, sürekli ağlayan, zaman zaman ateşlenen bebekler vardır. Bu bebekler aynı zamanda inanılmaz bir kaşınma hissi yaşarlar. Diş kaşıyıcılar bu hissin tamamlanması için en önemli gerekliliktir.

Diş etlerinde olan yanma hissinin giderilmesi için soğutulabilendiş kaşıyıcılar kullanılabilir. Ancak materyal olarak iyi bir seçim önemlidir. Çünkü ağız florası çok önemli bir alandır.

KAYNAK : https://www.babybananatr.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir