Diyette Hangi Sıvı Ürünler Tüketilmeli – Bölüm 2

Çoğu zaman diyet sürecinde bireyler günlük alması gereken karbonhidrat miktarını doğru ayarlamayı beceremeyip üzerine diyet kola, diyet meyve suyu gibi ürünleri ana öğünlerinin yanına ekleyerek tüketimi gerçekleştiriyor. Bu nedenle kısa süre içerisinde kilo vermek yerine tekrardan ağır ve hızlı bir şekilde kilo almaya yönelik işlemler oluyor. Kilo verme sürecinde vücudunuzu bu tarz beslenme ile büyük bir strese sokarak daha fazla kortizol hormonun tetiklenmesi beraberinde yağlanmaların oluşmasına neden olmaktadır.

Diyette Hangi Sıvı Ürünler Tüketilmeli yazımızda sizlere bu konuyu derin bir şekilde ele alarak neler yapabileceğinizi ve diyet sıvılarının mı daha sağlıklı olduğu yoksa su gibi saf ürünlerin mi etkili olduğunu değineceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan ikinci bölüme giriş yapıyoruz.

Diyet Sürecinde Diyet Sıvıları Neden Zararlı?

Gerçekleştirilen araştırmalarda rastlanan ve rapor sürecine sunulan en önemli bulgulardan bir tanesi su tüketimi yapan katılımcıların çok daha az besin tüketmesiydi. Muhtemel olarak kilo vermenin de zorlaşması aynı zaman da yaşanan insülin direnicinin gelişmesi de daha fazla besin tüketiminin ortaya çıkmasına neden olmakta.

Bu nedenle; Diyet içecek içen grup, Su içen gruba göre yaklaşık olarak %6 değerinde daha fazla kalori oranına sahip olmuş. Bu durumda %6’lık değer genel olarak 116kcal oranına tekabül ediyor. Bunun dışında alınan fazla kalorilerin büyük bir bölümü de karbonhidrat nedenli.  Diyet içecek olan karşı taraf ise su tüketen gruba göre toplamda %11 daha fazla karbonhidrat almış durumda. Bu sonuçlarla birlikte %11’lik oran %27 gram fazla alınan karbonhidrat grubuna giriyor.

Genel Özetle

Diyet içecekleri özellikle baktığımız da aşırı kilolu ve obez kişilerde diyet sürecinde şekerli ürünü bırakıp, Sadece suya yönelmek metabolizma hızını yükseltirken bir diğer yandan da gereksiz kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yapılan araştırmalarda gün içerisinde 250ML gibi küçük bir miktarda tüketimi yapılan diyet ürünlerinin bile kilo verme hızına önemli ölçü de etki ettiğini tahmin edecek olursak daha fazla diyet ürünlerini tüketeceğiniz tahmin etmiyorum.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss