Düzenli Su İçerek Selülitlerden Kurtulun

Dünya genelinde her on kadından dokuz tanesinin kabusu haline gelen selülit, bacak, göbek yada kol bölgesinde yer alabiliyor. Selüliti tamamen yok etmek için bir tedavin olmasa bile gün içerisinde yapacağınız ufak yöntemlerle ortaya çıkan kirli görüntü minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Çoğunlukla üst bacak gibi konumlarda görülen selülit, Ortaya çıkan yağ, deri altındaki bağlayıcı olan dokuya etki ettiğinde kötü görüntünün oluşmasına yol açıyor. Erkeklerde görülmesi oldukça azdır çünkü bayanlara göre daha az yağlı oldukları için bu sorun ile karşı karşıya kalmaları çok zordur.

Şekeri Hayatınızdan Çıkartın

Vücudunuza bir anda aldığınız şeker, Yağ hücrelerin depolanması ile bilirlikte selüliti arttırmaya yönelik olan gıdaların başında yer alıyor. Sodyum, Sıvı tutulmasına neden olduğundan dolayı hem şekerden hem de sodyumdan uzak durulması gerekiyor.

Selülitin çok daha belirginleşmesine nenden olan toksinleri vücudunuzdan çıkartmanın en önemli yolu ise bol bol su içmekten geçiyor. Oluşan yağ tabakalarının arasında saklanan toksiklerin atılmasına yardımcı olarak daha temiz bir deri altı oluşturmaya yönelir.

Kafein tüketiminize önem gösterin çünkü yağ hücrelerinde ortadan kaldırarak cildinizin çok daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına neden oluyor. Günümüzde yapılan çalışmalarla oluşturulan kafein içerikli kremleri kullanarak cildinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Dar Kıyafetleri Giymeyin

Yukarıda açıkladığımız gibi beslenmenin dışında farklı taktikler uygulayarak selülitleri ortadan kaldırabilirsiniz bunlardan bir tanesi de dar kıyafetleri giymemeniz olacak. Vücudunuza dar kıyafetler ile bir baskı uygularsanız görünümü çok daha kötü olacaktır bunun yerine cildinizde ki bölgeye masaj uygulaması yaparak oradaki etkiyi azaltabilirsiniz.

Spor Yapın

Belki de en önemli maddelerin arasında spor yapmak yer alıyor. Düzenli bir şekilde spor yaparak vücudunuzda ödemi ve gereksiz yağ dokusunu ortadan kaldırarak temiz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yukarıdaki tavsiyelerimize uyduktan sonra yavaş yavaş selülitlerinizden kurtulabileceksiniz böylece cildiniz çok daha temiz ve güzel bir hale gelecek. Konu hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss