Elektronik Sigaranın Kullanılma Nedenleri Nelerdir?

Normal sigara kullananlar ilk önce kendilerinin sonra ise sevdiklerinin hayatlarını olumsuz olarak tesirlemektedir. Sigara tüketimi neticesi yaşamınız gün geçtikçe olumsuz bir biçimde devam ediyordir. Bu sebeple sağlığınız ve sevdikleriniz için sigarayı bırakmanız gereklidir. Sigarayı bırakmanın tesirli yollarından biri elektronik sigaralardır. Elektronik sigaraları normal sigaraların yerine koyarak sağlığınız ve yaşamınız için yeni bir başlangıç yapmanız gereklidir. Elektronik sigara sağlığınıza zararsız ve %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Elektronik sigara normal sigaranın bütün özelliklerini taklit etmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde sigara ve sigara dumhemen binlerce zararlı madde teşhis edilmiştir. Elektronik sigara büyük bir teknoloji firması olan Ruyan Tech doğrulusunda üretilmiştir.

Elektronik Sigara Teknolojisi

E sigara Ruyan teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji ile elektronik sigaralar çelik beden, atomizasyon odacığı, lityum pil yuvası, reseptör ve mikro elektronik dönemden ortaya gelmektedir. Elektronik sigaranın uç alanında çalışırken yanan bir led ışığı vardır. Elektronik sigaralarda alkaloit sıvısı kartuşu vardır. Bu kartuş ağızlık ve sıvı saklama kabından oluşmaktadır. Sıvı saklama kabında tütün alkaloiti katılmış bir sıvı vardır. Bu sıvı herhangi bir zararlı madde içermemektedir.

Elektronik Sigara Kullanım Miktarı

Elektronik sigaraların şuursuz kullanılması kişilerin hem kendisi hatta etrafındakiler için büyük bir zarar teşkil etmektedir. Elektronik sigarada da nikotin olduğunda ötürü aşırı tüketimi neticesi çok nikotin soluması meydana çıkabilmektedir. Elektronik sigaranın şuursuz kullanılması durumunda bulantı, kusma, titreme gibi olumsuz haller meydana çıkabilmektedir.

Elektronik Sigaranın Kullanımının Yasal Olduğu Ülkeler

Elektronik sigara tüketimi birtakım ülkelerde yasaklanmış birtakım ülkelerde ise serbest bırakılmıştır. Elektronik sigaranın tüketiminin yasal bulunduğu ülkeler arasında Avrupa, Amerika, Nepal, Hindistan, Yeni Zelanda, Pakistan, Güney Kore vardır. Çin elektronik sigara kullanımının serbest bulunduğu belli başlı ülkeler arasında bulunmaktadır. Çünkü Çin elektronik sigaranın üretildiği baş ülkelerden biridir.

Elektronik Sigaranın Kullanımının Yasak Olduğu Ülkeler

Elektronik sigara kullanımının yasak bulunduğu birtakım ülkeler vardır. Bu ülkelerin başında Brezilya, Meksika, Hong Kong, Malezya, Singapur olarak gösterilebilmektedir. Bu ülkelerde elektronik sigaralar konusu ile ilgili tesirbir kontrol söz hususudur. Kesinlikle elektronik sigara kullanımına izin verilmemektedir.

Belli Başlı Elektronik Sigara Markaları

Elektronik sigara tüketiminde tercih edilen belli başlı markalar kullanılmaktadır. En çok tercih edilen elektronik sigara lİkit markaları arasında Ovale, Joyetech, Dekang ve Natura gibi markalar gelmektedir. Natura elektronik sigara likit Yunanistan laboratuarlarında imal edilen ürünlerdir. Birçok çeşidi tespit edilen bu e-likitler meyve ve tütün gibi aRomaları vardır. Dekang marka elektronik likitleri ise Çin menşeili ürünlerdir. Çok çok çeşidi tespit edilen elektronik likitlerin fiyatları da çok müsaitdur. Ovale lİkitleri ise İtalya’da denetimli olarak imal edilen ve çok çeşidi olmayan e- likitleridir. Joyetech likitler ise İtalya’da imal edilen ve çok çeşidi olmayan sıvılardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir