Ellerinizi Kullanarak Kalori Sayın

Sağlıklı beslenme artık hayatımızın ve insan yaşamının yapması gerekenlerin hatta hayatının bir parçası haline geldi. Sizlere sağlıklı ve güçlü kalmanıza yardımcı olacak sağlıklı beslenme, Hayatınızda ki bazı sorunların ortadan kalkmasına yol açacaktır.

Sağlıklı beslenmeyi başarabilmeniz için uymanız gereken bazı konular var bunlardan bir tanesi kalori saymanız olacak. Dilerseniz bir sokak köftecisinde, lokantada veya evinizde olun. Kalori saymanız çoğunlukla zamanınızın bir kısmını kaybolmasına ve diyet sürecinde motivasyonunuzu azaltmaya yönelen durumlardan biri.

Bu yazımız da ise vücudunuzdaki uzuvlardan yararlanarak hayatınızı kolaylaştıracak bir kalori sayma yönteminden bahsedeceğim. Bu yöntemleri uygulandıktan sonra yemek yemeniz için oldukça karmaşık hesaplara başvurmak yerine sadece bir süre düşünmeniz yeterli olacak.

Kalori Saymanın En Kolay Yolu

Hesaplamalardan oldukça fazla sıkıldıysanız aşağıda vereceğim yöntemlerde ellerinizi kullanarak kolaylıkla hesaplamalar yapabilirsiniz.

  • Elinizin içi protein ihtiyacınızı belirler.
  • Elinizin boyutu tüketmeniz gereken sebze miktarını belirler.
  • Avucunuz tüketmeniz gereken karbonhidrat miktarını belirler.
  • Başparmağınızın boyutu ise vücuduna vermeniz gereken yağ miktarını

Protein İhtiyacım Ne Kadar?

kadın-kalori-hesabı-4[1]

Günlük almanız gereken protein miktarı vücudunuzun işleyişi içerisinde odlukça büyük bir rol üstleniyor. Protein açısından zengin olan besinler tavuk, balık, et, yumurta ya da bitkisel kaynaklardır.

Sebze İhtiyacım Ne Kadar?

kadın-kalori-hesabı-2[1]

Salatalık, Havuç Ispanak ve Brokoli gibi yüksek minerale sahip ve zengin vitamin içeriğini yanında lif açısından da büyük bir yer sahibi olan sebzeler oldukça güçlü besin grubu. Bir öğün içerisinde ne kadar sebze tüketmenizin gerektiğini elinizin boyutu belirler.

Karbonhidrat İhtiyacım Ne Kadar?

kadın-kalori-hesabı-1[1]

Karbonhidrat gün içerisinde gerçekleştireceğiniz aktiviteler içerisinde vücut işleyişinde kullanılmak üzere üretime çıkan enerjinin yegâne kaynağı. Vücudumuz için oldukça önemli olan besinin ne kadar alınması gerektiği avucunuz belirler.

Yağ İhtiyacım Ne Kadar?

kadın-kalori-hesabı-3[1]

Yağ, Sağlıklı bir vücudunun yapı taşlarındandır. Günlük alınması gereken yağ miktarı ise baş parmağınızın büyüklüğündedir. Yağ açısından oldukça zengin sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Bunlara örnek olarak yer fıstığı, badem, kuruyemiş, susam, ceviz, fındık gibi besinleri kullanabilirsiniz.

Tum bunları uygularken vücudunuzu hiçbir şekilde susuz bırakmamalısınız aksine uzun vadede katobolizma başlayacaktır. Gün içerisinde düzenli şekilde su tüketmeye önem göstermeyi unutmayın.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss