En Yaygın Yapılan Zayıflama Hataları

Zayıflama  yaşam tarzı nedeniyle ve beslenme düzensizliklerine de bağlı olarak, zayıflama kürü gibi farklı formlarda sıkça karşımıza çıkan bir durumdur.

Zayıflama Neden Gerekir

Zayıflama düşüncesinin bu kadar yaygın dolaşır olması yanında birçok kişinin kilo verememesinin ardında birçok neden vardır. Örneğin  başta ürün satışı için zayıflık çoğu zaman reklam malzemesi olarak kullanılır ve insanların ancak zayıf olduklarında iyi mutlu olabilecekleri vaad edilir. Halbuki bunu kullanarak bir ürün satma vardır. ancak  bu durum  zayıflama kötüdür anlamına gelmez. Sadece zayıflama kullanılması sorundur. Diğer yandan insanların zayıf olmaları elbette sağlık açısından ve hafif hissetme motive olma gibi nedenlerle iyi bir durumdur. Çünkü fazla kilolar aslında insan doğasına aykırıdır.

Doğru Bakış Açısı Bulamamak

Zayıflama hataları içinde en yaygın görülen bir durum doğru bir bakış açısı bulamamaktır. Yani ne amaçla zayıflamak istediğinizin sağlıklı bir zemini olması gerekir. Bu durumun gerekçesi  başka bir kişiye kendinizi beğendirmek olmamalı, kısa süreli değil de uzun vadede ne gibi artılar kazanacağınıza göre bir bakış açısı olmalıdır.  Sağlık en iyi bakış açısıdır. Zayıf olmak sağlık sorunlarının çoğunun önüne geçer. Kıyafetlerinizin seçim açısından çok olması sizi iyi hissettirir.yani hareket ederken rahat olursunuz. Ayrıca  her ne kadar yanlış olsa da ön yargılı insanlarla düşüncede ekstra mücadele etmek zorunda kalmazsınız. Yani kendiniz için zayıf olmak için nedenler üretip sonra da bu nedenlere göre nasıl hareket edeceğinizi bulmak gerekir. Zayıflama planı yapmak bu açıdan çok önemlidir. bu planın da kendinize göre bir rutini olması gerekir. Yani zaman yaratabilecek misiniz bunu zorlama yolları, ödül ne olmalı gibi motivasyon kaynakları ve süreli şekilde plan yapılabilir.

Aç Kalarak Kilo Vermek

Yemek yemeden kilo vermeye çalışan kişiler bir süre sonra “zayıflama durması” sendromuyla karşılaşır. Çünkü vücutta  yakıt çok az olursa kendini savunmaya alır ve elindeki enerjiyi kaybetmek istemez. Bu nedenle olabildiğince metabolizmanın yavaş çalışmasını sağlar. Bu yüzden ara öğünler mutlaka olmalıdır. Akşam geç saatlerde yemek yenmemelidir.

Hareket Etmeden Kilo Vermek

Kaslı ve kilolu bir vücut yağlı ve zayıf bir vücuttan her zaman daha iyidir. Bu nedenle zayıflama çabalarınızın boşa gitmemesi için yemek kontrolüne ek olarak hareket etmeniz gerekmektedir. Özellikle oturarak çalışan kişiler, gün boyu  hareket etmeyenler ayrıca bir yürüyüş koşu gibi spor programı yapmalıdır. Zayıflama  sağlıklı olmazsa kaslarınız eriyebilir ve bağışıklığınız da düşebilir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss