Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri Neden Olur, Bunlara Ne İyi Gelir

Bu gün sizlere birçok kişinin problemi olan gözaltı morluklarından bahsetmek istiyorum. Bu yazımızda, gözaltı morlukları ve şişlikleri neden olur, bunlara ne iyi gelir sorusunun yanıtını en iyi şekilde alacağınıza emin olun.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşur

Gözaltı morlukları uykusuzluktan kaynaklanacağı gibi, bazen bu sorunun altında yatan başka sebeplerde olabilir. Eğer gözaltı morluklarınız uzun süreli sürüyorsa, bir uzmana gitmenizde fayda var.

Uykusuzluk ve yorgunluk gibi nedenlere bağlı olarak gözaltı morluklarınız oluşuyorsa, size tavsiye edeceğim yöntemlerle bu morluklardan kurtulabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan bu etkili yöntemlere geçelim.

Gözaltı Morlukları Ve Şişliklerine Çözüm Önerileri

Çay: Gözaltı morluklarını gidermek için çay kullanabilirsiniz. İçmiş olduğunuz çayın poşetini ya da yeni demlediğiniz çayın poşetini, ılındıktan sonra gözaltlarınıza koyun.10-15 dakika bekledikten sonra, gözünüzün altındaki çay poşetlerini alabilirsiniz.

Salatalık: Salatalık cildi dinlendirici etkisiyle bilinse de, aslında cilt için sayısız faydası vardır. Birçok vitamini barındıran salatalık, cildin nem ihtiyacını karşıladığı gibi, gözaltı morluklarını da gidermektedir. Bunun için, bir adet salatalığı dilimleyip buzdolabına koyun.10 dakika buzdolabında beklettiğiniz salatalıklardan gözaltınıza koyun. Gözaltına koyduğunuz salatalıklar ısınınca, dolapta beklettiğiniz diğer salatalıklardan alıp, tekrardan gözaltınıza yerleştirin. Bu işlemi 10 dakika kadar devam ettirin.

Göz çevreniz hassas olduğundan, dolapta beklettiğiniz salatalıkların aşırı soğuk olmamasına dikkat edin.

Soğuk Kaşık Uygulama: Gözaltı torbaları ve şişliklerine soğuk kaşık uygulama, bölgedeki toksin ve suyun dağılmasına yardımcı olur. Sabah kalktığınızda gözaltlarınız şiş ise, güne soğuk kaşık uygulaması ile başlayabilirsiniz. Buzdolabında 10 dakika beklettiğiniz 2 adet kaşığı gözaltlarınıza yerleştirin. Bu uygulamayı 10 dakika boyunca yapabilirsiniz.10 dakikadan daha uzun süre yapmamanızı tavsiye ediyorum

Yumurta Beyazı: Yumurta beyazı ile gözaltlarınıza mini bir maske yapabilirsiniz. Cildi gerginleştirip kırışıkları önleyen yumurta beyazı ile gözaltı torbalarınızı yok etmeye ne dersiniz. Öncelikle buzdolabında olan bir yumurtayı alın. Bu yumurtanın beyazını bir kâseye koyup iyice çırpın. Parmaklarınızla ya da bir fırça yardımı ile gözaltlarınıza sürün.10-15 dakika bekledikten sonra, yüzünüzü durulayın.

Yumurta beyazını gözaltlarınıza sürerken gözünüzün içine kaçırmamaya çalışın.

Bol Su Tüketmek: Gözaltı şişliklerinden sürekli şikâyet ediyorsanız, yeterince su tüketmiyorsunuz demektir. Yeteri kadar su tüketmeyenlerin gözaltlarında su toplanmaya başlar. Güzelliğinizi gölgeleyen bu görüntü ile karşılaşmamak istiyorsanız, gün içinde dengeli olarak su tüketin.

Su içerek vücudunuzun nemlenmesini sağladığınız gibi, sağlığınızı da koruyacaksınız. Işıl ışıl bir cilt için, günde 2 litre su içmenizi öneririm. Bu miktar sağlıklı bir insanın içebileceği su miktarıdır. Her hangi bir sağlık sorununuz varsa, bir uzmana danışarak içebileceğiniz su miktarını belirleyebilirsiniz.

Sizlere gözaltı morlukları ve şişlikleri neden olur, bunlara ne iyi gelir sorusunun yanıtını vermiş olsam da, bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim. Stresten olabildiğince uzak durup, olayların iyi tarafını gördüğünüz sürece, sizden daha güzeli olmayacaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss