Guatra Faydalı Olan Bitkiler

Boğazın alt tarafından görev yapan trioid bezinin genişlemesi sonucunda ortaya çıkan olaya guatr adı verilir. Tiroid bezinin salgılamış odluğu hormonların sindirim sisteminden üzerimizde taşımız olduğumuz kasların işleme sürecine kadar büyük bir etki sağlar. Tiroid hormonların üretilmesinde, İyota ihtiyaç duyurulur, en başta iyot eksikliği ve diğer faktörler tiroid bezine ters oranda etki eder ve normal olmayan bir şekilde genişleme süreci görülür. Bu rahatsızlığa iyi gelen besinleri ise sizlere sunuyoruz.

Gece Çuha Çiçeği Yağı; Hormonların sağlıklı ve normal bir açıdan çalışması için esansiyel yağ asitlerinin bulunması gerekiyor. Vücut için elzem sürecinde olan yapının kendisini üretmediği, Dışarından alınması geren yağ asitlerine esansiyel yağ asitleri denir. Gece Çuha Çiceği Yağı bunu üzerinde barındırır.

Zeytinyağı

Tüm tiroid hastaların beslenme sürecine oldukça büyük bir şekilde özen göstermeleri önemlidir. Tavsiye edilen ya da beslenme sürecinde çıkarılacak olan yiyecek türleri, Her hangi bir tiroid hastalığınızın olduğuna bağlı şekilde değişse bile, Genel olarak bu rahatsızlıklar bitkisel yağlar dışındaki yağ türlerinden uzak durulması gerekir. Omega – 3 asitleri açısından büyük bir zenginliğe sahip zeytinyağını tüketmeye özen gösteriniz.

Sarımsak

Çoğu kişi sarımsak olmadan hiçbir yemeğin tadını alamaz fakat bazıları da bu bitkisel antibiyotik kaynağının kokusuna dayanamaz. Guatr rahatsızlığınız varsa mutlaka yemeklerinizde sık sık tüketmelisiniz kokusuna hiçbir şekilde aldırış etmemeniz gerekiyor.

Ay Çekirdeği

İçerisinde barındırmış olduğu çinko ve selenyum tiroid bezinin doğru bir şekilde çalışması açısından vücudumuza büyük oranda gerekmektedir. Hormonların üretimin de ya da bu hormonların vücut tarafından doğru bir şekilde kullanılmasında düzensizliklerin oluştuğunda bu sorunlar iyot eksikliğine beraberinde guatr hastalığına yol açar.

Yukarıda bahsi geçen mineraller ise hormonların üretimini ve kan içerisinde hormon miktarını doğru bir şekilde dengeleme sürecine yardımcı olur. Ay çekirdeğinde de selenyum ve çinko bulunmaktadır. Üstelik ucuz sağlıklı besin grupların arasında olmasından dolayı rahatlıkla ulaşabildiğiniz türdedir.

Yukarıda vermiş olduğumuz tavsiyelerden yararlanarak sizlerde iyot rahatsızlığınızda ki sorunları rahatlıkla azaltabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss