Jack Reacher: Never Go Back

Mission Impossible serisi ile aksiyon filmlerinin önde giden yıldızlarından olan Tom Cruise, yine aynı türden bir gerilim filmiyle izleyicinin karşısına geçmeye hazırlanıyor. 21 Ekim 2016 tarihinde izleyici ile buluşacak olan Jack Reacher: Never Go Back yani Türkçe adı Jack Reacher: Asla Geri Dönme adlı film, aksiyonseverlerin izdihamına uğrayacak türden bir yapım olarak karşımıza çıkmakta. Hem afiş hem de fragmanından filmin izleyiciler tarafından soluksuz bir şekilde izleneceği şüphe götürmez bir gerçek olarak düşünülüyor.

İlerleyen yaşına rağmen aksiyondan asla vazgeçmeyen Tom Cruise, formunu halen koruduğunu ve ne kadar dinç olduğunu bu film ile adeta bir kez daha gözler önüene sermekte. Yönetmenliğini Edward Zwick’in üstlendiği film 2016 ABD yapımı ve kadrosunda da pek çok ünlü ve başarılı oyuncuyu barındırmakta. Filmde baş karakter Jack Reacher, çalıştığı eski ordu üssüne geri döndüğünde kendini aniden bir suçlama ile karşı karşıya bulur. Kendisi 16 yıl önce yaşanmış olan bir cinayetin zanlısı olarak düşünülmektedir. Fakat asla pes etmeyen Jack, adını temize çıkarmak için elinden gelen mücadeleyi sergileyecektir. Önce suçu kimin ve hangi sebeple onun üstüne attığını, yani kimin kendisine komplo kurduğunu bulmak ve sonra da esas suçluyu ortaya çıkarıp adalete teslim etmek durumundadır. Kanun kaçağı olarak bir yandan aranırken bir yandan da adını temizlemek için çabalarken başına pek çok gerilim ve macera dolu olaylar gelecektir. Reacher geçmişinden gelen bir sırrı açığa çıkaracaktır ve bu sır onun tüm hayatını değiştirebilecek bir sırdır. Jack Reacher serisinin 2. filmi olan bu film en son filmler arasında merakla izlenmeyi beklenen filmlerdendir.

Sinema filmleri bakımından ekim ayında pek çok alternatif dalda film izleyicilerin karşısına çıkmayı beklemektedir. Yeni yabancı filmler arasında bu film ön sıralarda yer almaktadır. Bu yıl ekim ayında vizyondaki filmler izleyicileri oldukça tatmin edeceğe benzemektedir. Her ne kadar senaryo olarak klasik gibi görünse de hem görsel efektler hem de Cruise’un filmde sergilediği performans, serinin birinci filminde olduğu gibi yine ağızları açık bıraktırarak izlettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir