Karadeniz Yöresel Lezzetleri

Yöresel lezzet belli bir yöreye ait ve sadece o yörede hazırlanan ve tüketime sunulan gıda ve yemek türü olarak adlandırılır. Genelde yöresel lezzetler Türkiye’nin birçok bölgesinde farklı kültürleri içeren geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle yemek kültürü olarak zengin bir mutfağa sahip olan Türk mutfağının genelde yöresel yemekleri de içerisinde taşıması yöresel lezzetlerin ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Yöresel lezzetler içerisinde ayrıca o yöreye ait olarak yetişen ve o yörede doğal tadını hissettiren gıdalar yer almaktadır. Fındık, çay, bal gibi bazı ürünler belli yörelerde çok daha lezzetli olabilmektedir. O yöreye ait olan iklim, doğa ve bitki örtüsü bu ürünlerin yetişmesinde en önemli etken olarak yer almaktadır.

Karadeniz yöresel olarak siz değerli müşterilerimize Anadolu’nun birçok yöresine ait yöresel tatları sunmayı amaçlayarak sitemizde; sağlıklı koşullarda korunmuş ve hazırlanmış ürünler sunmaktayız. Karadeniz yöresel lezzetler içerisinde bakliyat ve şarküteri ürünleri yer almaktadır. Antep, Erzincan, İspir, Rize, Trabzon gibi  yörelerin meşhur ürünleri sitemiz içerisinde yer almaktadır. Karadeniz yöresel lezzetler içerisinde fındık, çay, bal, peynir, kestane balı, süzme beyaz çay, eski kaşar, tereyağı, kavurma, tulum peyniri, dil peyniri, süzme Çiçek Balı, yayık tereyağı, tahin helvası, reçel  gibi ürünleri bulabilirsiniz.

Özellikle isim yapmış markaların ürünleri sizlerin damak zevkine uygun şekilde satışa sunulmuştur. Karadenizyoresel.com  sitemiz içerisinde yer alan ürünlerin hiçbirini tatmadıysanız;  mutlaka denemelisiniz! Karadeniz’in mıhlamasını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu yörenin meşhur mıhlamasını yapabileceğiniz peynir ve kaymağını bir paket içerisinde bulabilir ve evinizde bu eşsiz lezzeti deneyerek bu yörenin doğasını ve kokusunu hissedebilirsiniz.

Ayrıca Karadeniz yöresinin Kaçkar Dağları’nın meşhur organik kolot peynirini mutlaka tatmalısınız. Bin bir çeşit çiçekten alarak arıların yapmış olduğu bu bal birçok derde deva olduğu söylenmektedir. Ayrıca bu yörenin yayık tereyağı ve keçi tereyağı oldukça meşhurdur. Karadeniz yöresine ait Pınarbaşı kavurmayı kahvaltı sofralarınızda ve meze olarak rahatlıkla tüketebilirsiniz; ayrıca hiçbir Erzincan gibi yörenin kuru fasulyesi ile kış boyu  sağlıklı bir kuru fasulye tüketimi sağlayabilirsiniz.  Karadeniz yöresel  olarak sizlere uygun fiyatlarla sunmuş olduğumuz tüm ürünleri sağlıklı olarak adresinize teslim etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir