Kas Yapmak için En Etkili Dört Protein Kaynağı

Vücut Geliştirme ve Fitness sporları ile uğraşıyorsanız ve bu cami içerisinde proteinin önemini çok iyi biliyorsunuzdur. Proteinin en büyük önemlerinden bir tanesi kasların ana maddesinin proteinden ortaya çıkmasıdır. Bu nedenle bu tarz bir gelişimi başlatmak için protein ağırlıklı beslenme şart. Bu yazımızda ise sizlerle bu konuyu ele alacağız vücut geliştirme ile uğraşanların protein kaynaklarını büyük bir kısmını hangi besinlerden alabileceklerini açıklıyoruz

Tavuk Eti

tavuk-gogsu-nasil-marine-edilir_646x340[1]

Çoğunlukla düşük bütçesi ve yüksek protein oranı ile akıllarda yer edinen Tavuk, Tam sporcular içindir. Yaklaşık olarak yüz gram değerinde yirmi beş gram protein bulunmakta. Tavuk etinin bizlere vermiş olduğu dezavantajlardan bir tanesi üretim aşaması oluyor çünkü çoğunlukla ilaçlı olan tavuklar yani sentetik olarak tabir edebileceğimiz üreme çeşitleri ile piyasaya sunuluyor. Bu nedenle kaliteli markaların seçimini yapmanız oldukça önemli.

Kırmızı Et

kirmizi-et-uretimi-artti-1[1]

Protein kaynaklarından en etkilerinden bir tanesi olduğunu açıklayabileceğimiz, Hemen hemen kimsenin hayır diyemeyeceği ürünlerden bir tanesidir. Oldukça farklı pişirme seçeneklerine sahip olan kırmızı etin bizlere de sağlamış olduğu yarar oldukça büyüktür. Tavuk etine nazaran çok daha rahat ve güvenilir bir şekilde tüketilebilir. Dana etinin içerisinde barındırmış olduğu amino asit profili bireye büyük bir katkı sağlayacaktır bunların dışında BCAA gibi etkileri de üzerinde taşır. Kreatin oranı bir hayli yüksektir.

Balık Eti

2yelkoma+(4)[1]

Balığı neredeyse çoğu kişi tüketemez ya da insanların evininde bile pişirmek için çok daha balık etinin protein oranı, Büyük oranda Omega-3 yağı içeriyor. Balığın 100 gram balıketinde 25 gram değerinde bir protein bulunuyor. Protein kalitesi tavuktan çok daha yüksek ve B12, Niyasin, Selenyum, Potasyum ve Demir açısından etkili yapıya sahiptir.

Yumurta

yumurta_saglikli_beslenme[1]

Yumurtanın üzerinde barındırmış olduğu amino asit profili oldukça güçlü, Tüketmesi kolay olduğu halde fiyatı da çok uygun olan protein kaynaklarından bir tanesidir. Kas gelişimini büyük bir oranda arttıran ve vücutta üretimi az olan BCAA amino asitlerini çok fazla barındıran yumurta, Yaklaşık olarak yedi gram protein, beş gram yağ barındırır. Bu yağı ise sadece sarısında yer almaktadır, Sağlıklı yağ olduğunu bildirmeden geçmeyelim.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss