Kış İçin Tavsiye Edilen Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakımına önem veren insanlar için kış mevsimi özellikle üzerinde durulması gereken ve önem arz eden bir zaman dilimidir. Hava şartlarının daha zor olduğu kışın sert yaşandığı yerlerde nem oranının düşük olması nedeniyle cilt bakımı genelde cildin nemlendirilmesi noktasında yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle kış için tavsiye edilen cilt bakım ürünleri nelerdir diye soran insanlara ilk tavsiyemiz cilt nemlendirici kremlerdir diyebiliriz. Çünkü havadaki nem oranının düşük olması cilde zararlı bir durumdur. Gerek ellerde gerekse yüz bölgesinde yıpranma ve kırışıklığa neden olan bu durumdan kurtulmak için mutlaka nem dengesini korumamız gerekiyor.

Cildin parlaklığı ve sağlıklı olmasını isteyen insanlar kimyasal maddelerin yoğun olarak bulunduğu cilt losyonlarından uzak durmalıdırlar. Biz kış için tavsiye edilen cilt bakım ürünleri içinde daha çok doğal bakım yollarını tavsiye ediyoruz.

Kış mevsiminde uzmanlar banyo yaparken sıcak su kullanımını tavsiye etmemektedirler. Bunun sebebi olarak da sıcak suyun, derideki doğal yağ oranını azaltarak kurulaşmasını sebep gösteriyorlar.

Tavsiye edilen bir başka bakım yolu ise kışın banyodan önce doğal yağ kullanarak yapılan masajlardır. Özellikle susam, Hindistan cevizi ve badem yağı ile yapılan masajlar ciltteki kuruluğu gidererek yorgunluğu azaltır ve uyku düzenine kavuşmamızı sağlar.

Kış mevsiminde hiç tavsiye edilmeyen ürünlerden biri de sert sabunlardır.  Bunun yerine sütlü ya da yağ içeren sabunlar tercih edilmelidir. Kış için tavsiye edilen cilt bakımı konusunda bir diğer husus da beslenmedir. Özellikle cildin nem oranını yüksek tutmak açısından bolca su içilmeli ve bol su içeren sebze ve meyveler tüketilmelidir.

Ayrıca evde rahatlıkla hazırlanarak uygulayabileceğimiz cilt losyonları da kışın soğuğunda cildimiz için iyi bir bakım yolu olacaktır. Yoğurt, süt, krema, bal gibi besinler cildimizin doğal bir şekilde yumuşamasına yardımcı olan ürünlerdir. Ayrıca ölü hücrelerin temizlenmesi peeling, kil maskesi, bitki suları ya da esansiyel içerikteki yağlar da kış için tavsiye edilen cilt bakım ürünleri içinde sayılabilir.

Kış mevsiminde cilt bakımına daha çok dikkat etmek isteyen insanlar bu saydığımız ürünlerin yardımıyla kışın da ciltlerinin bakımını kolay ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilir.

 

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss