Krill Yağı Nedir?

Karidese benzeyen, Krill adlı oldukça küçük bir deniz canlısı tarafından elde edilen krill yağı¸ Son yıllar içerisinde neredeyse omega 3 kaynağı olarak büyük bir şekilde popülerlik kazanmış seviyede. Lafı daha fazla uzatmadan sizlee hemen krill yağının faydalarından bahsedelim.

Faydaları Nelerdir?

Yüksek Kolesterol: Bu yağını yüksek kolesterolü düşürmesi üzerindeki etkisi üzerinde gerçekleştirilen araştırmalarda bu yağın LDL seviyesini büyük bir oranda azalttığını ve HDL seviyesini ise %40 oranına yükselttiği sonucuna ulaşıldı. Bunun dışında trigliserid seviyesinin de düşürülmesinde balık yağına nazaran çok daha etkili seviyedir.

Kalp Sağlığı: Kolesterolü oldukça düşüren etkisi krill yağı kalp ve damar hastalığına sahip olan kişileri korumak için tüketilmesi sürülen, Doğal olarak besinlerin destekleri çoğu zaman ilk sırada yer alıyor.

Beyin Fonksiyonları: Omega 3 eksikliği sonucunda ortaya çıkan beyin fonksiyonlarını yavaşlaması böylece hafızasının zayıflamasına neden olabilir. Krill Yağı çok fazla DHA içeriği ile bireyin beynini yaşlanmanın olumsuz olarak etkilerine karşı büyük oranda koruma sağlayabilir.

Eklem İltihabı: Journal of the American Collage of Nutrition tarafından yapılan araştırmaya göre, Krill yağı eklemlerin üzerinde oluşan iltihap etkilerini minimum oranda düşürdüğü görülmüştür.

Cilt Kanseri: Bir diğer başarılı özelliklerin arasında ise cildinizin daha iyi bir görünüme ve kırışıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olurken bir başka açıdan da cildinizde oluşabilecek kanserin önüne geçebiliyor.

Depresyon: Krill Yağı’nın özellikle depresyon üzerindeki başarısı oldukça konuşulmuştur. Omega 3 Yağ Asitlerinin beyin fonksiyonlarını daha da iyi hale getirerek bireyin moralini pozitif oranda etkisi ve bu bağlamda antidepresan benzeri ile etki yarattığı açıklanmaktadır.

Antidepresan ürünlere gören krill yağının avantajı, Ürünün dozuna bağlı olarak bağlantılı kalarak sürekli olarak yaşanılan halsizlik, aşırı yorgunluk gibi bir takım yan etkilerinin bulunmamasıdır. Özellikle doktorlar tarafından yapılan gözetim ile kullanılması gerekiyor aksi taktirde bu rahatsızlığa sahip olan bireyleri ters orantı etkileyebilir. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak bildirebilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss