Lens Kullanmanın Zararı Var mı?

Oldukça uzun zaman diliminden bu yanan gözlük kullanıyorsanız ve artık vücudunuz vazgeçilmez bir uzvu haline gelen gözlüklerden kurtulmak istiyorsanız ameliyat dışında başka bir seçenek olarak lens kullanmayı tercih edebilirsiniz. İmaj değiştirmek adına doktora gitmeden direkt olarak bir lens satın almanız sizin için kötü bir sağlık sorunu oluşturacaktır. Geride bıraktığımız yıllarda lenslerin yetkili optik mağazaları ve hastanelerin dışında eczanelerde dahi çok kolay bir şekilde bulunuyor olması ve reçetesiz olarak bireylere para karşılığında verilmesi büyük sağlık sorunları teşkil ediyor.

İlk olarak lens kullanmak gibi bir kararınız varsa işinde uzman olan bir doktor ile görüşerek detaylı bir göz ve lens muayenesi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yapılan göz muayenede gözLens Kullanmanın Zararı Var mı? durumunun kontrol sürecinde takip edilmesi gerekiyor. Miyop, Hipermetrop, Astigmat ya da farklı bir göz rahatsızlığınızın olup olmadığı gözaltına alınmaktadır. Bu işlemler sonucunda doktor tarafından görme keskinliğinizin değerlendirilmesi gerçekleştirilmelidir.

Tedavi sürecinin devamında ise göz numaranız açıklığa kavuştuktan sonra biyomikroskop aracılığı ile göz muayenesi yapılarak gözyaşı değerlendirmeniz gerçekleştirilmektedir. Yapılan tedavilerin sonucunda artık gözlerinizin lense uygun olup olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bu sonuçla birlikte uygun lens seçimi gerçekleştirilecektir.

Lens Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada oldukça farklı isim ve türlerde lensler bulunuyor olsa bile bunlar iki temel çeşide sahiptir. Gaz geçirgen yapıya sahip sert ve yumuşak lenslerdir. Çoğunlukla yumuşak lensin kullanımı daha çok yaygındır.

  • Gaz geçirgen yapıda olan sert lensler oksijen geçirgenliğine sahiptir ve oksijenin göze ulaşmasına yardımcı olurlar. Gaz geçirgen olan özellikleri sayesinde günümüzde neredeyse hiçbir şekilde kullanılmayan sert lenslere nazaran daha sağlıklı ve kullanışlı durumdadır.
  • Yumuşak lenslerin höz yapısı ve sorununa göre kendi içerisinde farklılık gösteren çeşitleri bulunmaktadır. Belirli hastalıkların tedavisi için kullanımı sağlanan özel lensler, Bifokal lensler, Toric lensler, Multifokal lensler olarak farklı gruplara ayrılmaktadır.

Almış olduğunuz lenslerin kullanımına oldukça dikkat etmelisiniz. Yapmış olduğunuz temizlik solüsyonları lensin steril edilmesine yardımcı olacaktır. Lens kullanımında yapılan büyük hatalardan bir tanesi de ömrü biten lensleri yeniden kullanmaktır. Göz çevrenizin ve lens bakımınızı düzenli olarak yapmayı unutmayın.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss