Limonlu Suyun Faydaları Nedir?

Neredeyse gündelik hayatımızda yemek ve salatalarımızda hiçbir şekilde eksik etmediğimiz limon’un faydaları oldukça fazla. Bu yazımızda limonun bizlere katkılarından bahsedeceğim. Limon meyvelerin arasında turunçgillerin arasındadır. Bu nedenle de C vitamini açısından oldukça zengindir.

 Diğer meyvelere nazaran sebzeler gibi birçok vitamin, mineral ve fitokimyasal adına sahip olan bileşikleri bol miktarda üzerinde barındırmaktadır. Üzerinde barındırmış odluğu kuvvetli araması nedeniyle birlikte salatalara ve yiyeceklere de güzel katkılarda bulunuyor. Magnezyum ve Bakır yönünden zengin olan limon kas ağrılarında size yardımcı olacaktır.

Kan Akımına Yardımcı Oluyor

Doğru limon tüketildiği taktirde damarlarda genişleme artacak ve kan akımı hızlanacaktır. Bu da kalp damar sağlığı açısından büyük bir yarar sağlar. Karaciğer içinde büyük bir faydaya sahip olan limon, Sabah uyanıldığında direkt olarak ılık su ile içildiğinde sindirim ve toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.

Yaşlanmayı Geciktiren Vitaminler

Limonun içerisinde yer alan sitrik asit nedeniyle enzim aktivesini artırarak karaciğeri temizler. Toksik’ler ise vücuttan zor atılır ve bireyi kilo aldırmaya, yaşlandırmaya karşı kolay bir hale getirir. C vitamini ile birlikte vücutta ki yağın metabolizma edilmesinde büyük etkilere sahip olduğunu açıklayan araştırmalar var. Amerika sınırları içerisinde yapılan bir araştırmada, Yeterli miktarda C vitamini alan katılımcıların egzersiz sürecinde yağ yakımına destek verildiği görülmüştür.

healthy green lime fruit, isolated on white, copy space

C vitamini tek başına zayıflatıcı değildir düzenli egzersiz sürecinde sizleri bir adım daha öne çıkartarak daha iyi bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Suya Tarçın ve Limon Eklendiğinde Alkali Olur mu?

Dünya Sağlık Örgütü’nün gerçekleştirmiş olduğu araştırmada en önemli nokta suyun pH değerinin insan sağlığına etkisinin hiçbir şekilde olmadığıdır. Gerçekleştirilen bir takım çalışmalara göre vücudumuz için en önemli dengelerden bir tanesidir.

Aşırı asdik ya da alkali su insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Limon içerisinde barındırmış olduğu zengin bileşikleriyle birlikte kilo kaybının da ötesinde sağlıklı bir şekilde yararları sağlayabilmektedir. Bu nedenle limon’un özelliği ve sağlığa etkisi oldukça yüksektir. Artık limonun faydalarını derinlemesine öğrendiniz konu hakkında görüşlerinizi bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir