Lipoliz Nedir?

Lipoliz oldukça etkili bölgesel zayıflama yöntemidir. Doğru bir tedavi şekli uygulandığında oldukça verimli sonuçlar alınabilir. Liposuction yaptırmış kadar etkili olan bu yöntem herkes için uygun değildir. Uzman tarafından kişinin kilo, boy ve vücuttaki yağ oranına göre belirlenen şekilde uygulanacak tedaviyle alınabilecek verim artış gösterebilir.

Nasıl uygulanır?
İşleme başlamadan önce hastanın özellikle hazırlanması gereken bir durum yoktur. Sadece hastanın lazere ya da herhangi bir şeye vücudunun tepki vermemesi açısında önceden tespit edilmesi gerekir. Sonrasında rahatlıkla işleme başlanabilir. İşleme başlanırken lazer lipoliz yapılacak yer öncelikle iyice temizlenir. Sonrasında bölgesel olarak anestezi yapılır. 10-15 dakikalık bir bekleme sürecinden sonra bölgeye bir kesik açılarak lazerle atımlar yapılarak işlem gerçekleştirilir. Sıvıya dönüşen yağ zaman içerisinde metabolizma ile vücuttan atılır.

Ortalama olarak altı seans kadar süren lipoliz tedavisinde ikinci seanstan sonra gözle görülür bir değişim ortaya çıkar. İşlem kesinlikle uzman statüsüne sahip biri tarafından yaptırılmalıdır. İşlem yapıldıktan sonra aynı bölgelere daha çok yağ toplanma riski olduğundan dolayı, hasta mutlaka spor ve diyetlerini yerine getirmelidir. Aksi halde lipoliz işlemi verimli olmaktan daha çok, zarar verebilir.

Lipoliz işlemi riskli bir işlem olmasa da, herkese uygulanmaz. Lipoliz yaptırmak istiyorsanız on sekiz yaşından büyük olmanız şart. Ayrıca karaciğer, şeker, tansiyon gibi bir hastalığınız var ise bunu da mutlaka uzmanınıza söylemeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir