Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

Melisa, hoş ve güzel bir kokusu olduğundan özellikle ev ve iş yerlerinde süs bitkisi olarak da tercih edilen bir bitkidir. Fakat melisayı çay ve yağ olarak iki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Melisa Bitkisi Nedir?

Melisa diğer adıyla limon nanesi olarak bilinmektedir. Beyaz çiçekleri ve yumuşak tüylü yapraklara sahiptir. Kokusu kozmetik sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Hafif bir kokuya sahip olduğundan özellikle parfüm esansları için vazgeçilmez bir bitkidir.

Melisanın insan sağlığı açısından oldukça önemli bir bitki olduğu günümüzde bilinmektedir. Günlük hayatınızda melisa çayını tüketerek sağlığınıza özen gösterebilirsiniz.

Melisa Çayı Neye İyi Gelir?

Melisa çay olarak tüketildiğinde başlangıçta uykusuzluğa ve sinirsel rahatsızlıklara faydalı olabilmektedir. Melisa çayı neye iyi gelir çoğu insan bu konuda az çok bilgi sahibidir.

Melisa çayı özellikle migren hastalarında sıkça başvurulan tedaviye ek bir bitkidir. Melisa çayını günlük hayatınızda tükettiğinizde migren rahatsızlığı bulunan kişilere yardımcı olabilmektedir. Uyku problemi yaşayan kişilerde melisa çayı rahatlatıcı etkiye sahiptir. Sinirsel olarak kendinizi iyi hissetmediğiniz durumlarda melisa çayını tükettiğinizde daha rahat bir uyuyabilirsiniz.

Melisa çayı ayrıca mide sorunlarında en etkili bitki çaylarındandır. Kişinin mide sorunları var ise melisa çayı tüketmeye başladığında bu şikayetlerinden rahatlıkla kurtulabilir. Hazımsızlık ve şişkinlik sorunu yaşayan kişiler melisa çayı ile çok çabuk bu problemlerden kurtulabilir.

Melisa çayı neye iyi gelir ve nasıl kullanılması gerekir bunlara dikkat etmelisiniz. Özellikle çocuklarda ateş düşürücü etkisi annelerin doğal ateş düşürücü olarak kullanmasını sağlamaktadır.

Melisa çayı sinir sistemini en çok uyaran bitki çayıdır. Doktorlar sinirsel rahatsızlığı olan hastalarına genel olarak melisa çayı önermektedir. Sakinleştirici etkisi hastaların daha sakin ve kendini daha rahat ifade etmesini sağlar.

Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi melisa çayının da fazlası zarardır. Düşük tansiyon problemi yaşayan kişilerde melisa çayı önerilmez. Halsizlik ve baş dönmesi yapacağından düşük tansiyonlu kişilerin bu çayı tüketirken mutlaka doktoruna başvurması gerekmektedir.

Melisa çayı neye iyi gelir birçok kişi özellikle yatıştırıcı özelliğinden sinir sistemini rahatlatacağını düşündüğü için bu bitki çayına başvurmaktadır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss