Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar dış etkenlerden çok çabuk etkilenir. Bu nedenle saçlara düzenli bir şekilde bakım yapmak gerekir. Saçlarınıza evde kendiniz doğal ürünlerle menekşe yağı ile bakım yapabilirsiniz. Birçoğunuz belki de ilk defa menekşe yağının saçlarda kullanıldığını duymuş olabilir. Menekşe yağı iyi bir saç besleyicidir. Menekşe yağı menekşe çiçeğinin soğuk sıkım tekniği ile sıkılarak elde edilir. Menekşe yağını güvendiğiniz, tanıdığınız aktarlardan alabilirsiniz. Menekşe yağı saçlarınızı parlatır ve canlılık kazandırır. Menekşe yağını düzenli bir şekilde kullandığınız zaman saç dökülmesini azaltır.

Menekşe yağı ile saç bakımı nasıl yapılır, menekşe yağının saçlara ne gibi faydaları vardır, menekşe yağı saçlara nasıl kullanılmalıdır, ilgilenenler için yazmaya devam ediyoruz. Menekşe yağı ile saç bakımı yapmak için cam bir kabın içine bir yemek kaşığı susam yağı, iki yemek kaşığı kadar menekşe yağı ve bir yumurtanın sarısını koyup karıştırın. Karışımınızı hazırladıktan sonra saçlarınızı hafif bir şekilde nemlendirin.

Saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru hazırladığınız karışımı yedirin. Saçlarınızı bone ile kapatıp, menekşe yağı ile hazırladığınız maskeyi saçlarınızda yarım saat kadar bekletin. Bekleme süresini tamamladıktan sonra, saçlarınızı güzelce şampuanla yıkayın. Bu maskeyi saçlarınıza haftada iki kez yapabilirsiniz. Saçlarınıza uyguladığınız bu maskenin faydasını görmek isterseniz, en az 21 gün haftada iki sefer olmak üzere uygulamaya devam edin.

Menekşe yağı saç diplerindeki ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Böylece saç diplerinizdeki gözenekler açılır ve saçlarınız nefes almaya başlar. Menekşe yağının etkisini artırmak için, saçlarınızı yıkadıktan sonra durularken elma sirkesi kullanabilirsiniz. Elma sirkesi saçlarınıza doğal bir yumuşaklık verir. Ayrıca saçlarınızda kepek problemi varsa, elma sirkesi kepeklerin yok edilmesine yardımcı olur.

Saçlarınıza menekşe yağı ile bakım yapmak için uygulayabileceğiniz bir başka maske ise şöyle. Cam bir kabın içine beş yemek kaşığı hint yağı, iki yemek kaşığı tatlı badem yağı, iki yemek kaşığı menekşe yağı koyup karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı daha önce nemlendirilmiş olan saç diplerinize parmaklarınız yardımıyla masaj yapın. Uzun uzun yapacağınız masaj, saç diplerindeki kanı harekete geçirerek gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bir saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss