Mucize Besin Karabuğday

En çok polonya’da yetişen karabuğday, içerisinde %11 protein ile birlikte %2 yağ barındırır. Bu besin açlık hissini bastırması ile birlikte, karabuğday diyeti zayıflamaya yardımcıdır. Karaciğerin çalışmasını sağlayarak sağlığı da koruyan karabuğday magnezyum açısından da oldukça zengin olması sebebi ile şeker hastalığı riskini azaltabileceği gibi kansızlık ve yüksek tansiyon sorunlarını da engellemeye yardımcı olur.

Karabuğday Diyet Listesi

Kahvaltıda 3 çorba kaşığı karabuğdayı su içine atıp bir süre bekledikten sonra dilimlenmiş bir elma ve üzerine ilave edilmiş bir tutam tarçın tüketilmelidir. Ara öğünde 2 tane taze salatalık ve bir fincan yeşil çay, öğlen yemeğinde 1 kase yağsız yoğurtla karıştırılmış 3 yemek kaşığı haşlanmış karabuğday yenilir. Ara öğün olarak tekrar 2 tane salatalık ve sevdiğiniz herhangi bir bitki çayı, akşam yemeğinde ise kahvaltıdaki tarif tekrar edilebileceği gibi elma yerine çilek veya muz kullanılarak farklı bir lezzet de denenebilir.

Karabuğday Nasıl Hazırlanır

Karabuğdayı hazırlamak için iki farklı yol izlenebilir. Bunlardan biri 2 su bardağı suya 3 yemek kaşığı karabuğdayı ekleyip kısa bir süre kaynatmaktır. Diğer bir yol ise kaynamış suya dökerek bir süre beklemektir. Fazla kaynatmamak gerekir ki karabuğdayın faydaları azalmasın. İki yöntem sonrasında da karabuğdayı süzmek gerekir. Unutulmaması gereken karabuğday diyetinin sürekli uygulanamayacağıdır. Uzun soluklu bir diyet için karabuğday içeren öğün tek sefere indirilebilir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss