Protein Bar ve Gerçek Besin Karşılaştırması

Piyasada ek sporcu besin desteği olarak geçen supplement ürünleri doğru bir şekilde tüketildiğinde size büyük bir yarar sağlayabilir. Fakat çoğu zaman doğru kullanımdan ziyade yalan yanlış medya haberlerinden bir adım daha öne gidemiyor. Uzatmadan konuya direk geçiş yapacak olursak yanlış kullanıma çıkan supplement ürünlerinden bir tanesi de protein barlar.

Bu yazımızda oldukça pahalı olan protein bar ürünün karşısına ton balığını koyacağız ve içerişinde bulunan protein, yağ ve karbonhidrat yapısını inceleyeceğiz.

02102014113919_ilik-ton-baligi-salatasi[1]

Protein Bar Tam Olarak Nedir?

Ciddi bir şekilde spor yapan kişilerin dışarıya hazırlıksız şekilde çıkması sonucunda, Aperatif olarak tüketin yüksek proteinli bir gıdadır. Bu hazır besinlerin en başta oldukça fazla abartılmasıdır. Türkiye sınırları içerisinde proten bar kavramı büyük bir balon haline gelerek bunun etkisiyle spor yapandan tutun yapmayana kadar çoğu kişinin yanında bulunuyor ve neredeyse abur cubur olarak tüketiliyor.

variety-pack-15g-protein-BARS-2[1]

Protein Bar Ürününe İhtiyacımız Var mı?

Protein Bar ürünlerine birçok besin grubu alternatif olabilir. Biz bu yazımız da protein bar kadar kolay bir şekilde taşınabilen ton balığının seçimini yaptık. İki farklı protein bar ve ton balığı ürünlerin aşağıda ki tabloda makro değerleri bulunuyor.

Marka Kalori Yağ Karbonhidrat Protein
Protein Bar 1 396 11 43 30
Protein Bar 2 353 11.4 18.4 32
Ton Balığı 132 10.7 0.1 23

Ürünlerin Sindirilme Süresi

Çoğu kişinin bildiği gibi whey kategorisinde olan protein kaynakları en hızlı şekilde sindirilen proteinlerden biridir. Bu nedenle oldukça benzersiz bir protein yapısına sahiptir. Ağırlık antrenmanların hemen sonrasında tüketilen protein tozunun önemi buradan geliyor. Ton balığını ele alacak olursak, Whey sindirim süresini otuz dakika içerisinde tamamlarken, Ton balığı ise elli, altmış dakika boyunca gerçekleştiriyor.

Ürünlerin Amino Asit Profilleri

Sprucuları için besin seçim sürecinde eğer protein miktarı hedefe ulaşıyorsa ikincil planda en önemli unsurlardan bir tanesi tüketimi yapılan ürünün aminoasit değerleri. Ton Balığının aminoasit değerleri neredeyse wheyin değerlerinin bir iki kademe daha altında yer alıyor fakat gerçek besinin verdiği etki hiçbir supplement ürününden karşılanamaz. Bu nedenle protein bar ürünlerini çok fazla şekilde kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss