Ramazan Ayında Oruç Diyeti

Diyet yapmak isteyenlerin fırsat olarak gördüğü ramazan ayıdiyet yaparak oruç tutmak isteyenlerin çok sık tercih ettiği bir girişimdir. Ancak çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır.

Sağlıklı diyetönerilerinden olan oruç aslında vücudun dinlenmesi için iyi bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler ideal kilolarına ulaşmak için oruç tutarken sağlıklı beslenmeyi deneyerek başarıya ulaşabilirler.

Özellikle hafif atıştırmalıklar tercih edilen diyet listelerinde, sahur sonrası hafif bir egzersiz ya da yürüyüş metabolizmanın olumsuz etkilenmesini önlemektedir. Sahurda yiyip yapmak ya da hiçbirşey yememek tersine bir etki yaratsa da düzenli beslenen ve sağlıklı yiyecekleri tercih edenler için kilo vermenin kolaylaşmasını sağlayabilir.

Kilo sorunu olanlar ekmeği keserek kısa sürede kilo verebilir. Ama kilo vermek sadece ekmek yememekle değil, paketlenmiş ve şekerli gıdaları da tüketmemekle mümkün olur. Ramazanda da ideal kilonuza ulaşmak için fırsat bulabilirsiniz.

İftardaki Abartılı Tatlılara Dikkat

Ülkemizde ramazan sofralarında bin bir çeşit yiyecek olması popülerdir. Oysa ramazan sofrasında  mütevazi yiyeceklerin yenmesi gerekir. Örneğin 3 çeşit yemek yerine hafif bir kahvaltı, tek öğün yemek ve kahvaltılıklar, çerezler gibi besinler diyet listelerinde en çok tercih edilen besinler arasındadır.

İftar sonrası yenen tatlılardan uzak durulduğu ve bol su tüketildiği takdirde, ramazan döneminde oruç tutarak kilo vermek çok daha kolay hale gelecektir. İdeal bir diyet listesinde bulunan tüm ürünler iftar ve sahur sofralarında kullanılabilir. Ama aslolan uzun saatler süren açlık sonrası azar azar yemek yemektir.

Ramazanda Sağlıklı Beslenme Önerileri

Ramazanda sağlıklı diyetönerileri, hem acıkmanın önce geçer hem de kilo vermeniz için metabolizmanızı hızlı biçimde çalıştırır.

Öncelikle iftar ve sahurda bol bol su içerek susuzluğa karşı önlem alabilirsiniz. Sonrasında ise ara öğünlerde fındık, ceviz gibi tok tutsan çerezler, et, bakliyat ve bol lifli ürünler kullanabilirsiniz. Paketlenmiş ve işlenmiş hiçbir gıda tüketmemeniz durumunda ideal kilonuza çok daha kolay biçimde ulaşabilirsiniz. Bir nevi detoks olan bu diyet size en uygun biçimde formda kalmanız için bir fırsat olabilir.

Tatlı Tüketmeyin

Ramazanda oruç tutanlar tatlı tüketmeden daha uzun süre açlığa dayanabilir. Bu yüzden diyet için uygun olan dönemlerden biri olarak ramazanı değerlendirebilirsiniz. Kilo vermenizi kolaylaştıran bu durum, beslenme konusunda eksiklik yapmamanız için son derece önemlidir. Tatlı yemek susamanza neden olacağı için gün boyu zor zamanlar geçirebilirsiniz. Bu yüzden gümün olduğunca az tatlı tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss