Saçlarınız için Yaptığınız Kötülükler

Dilerseniz kuaförlerden çıkmayın, ya da farklı farklı ürünler kullanan fakat saçlarınız bir türlü sağlıklı ve parlak bir görünüme sahip olamayacaktır. Sadece uzun yıllardır yaptığınız alışılagelmiş davranışlardan kurtulmanız gerekiyor. Bunları bu yazımızda sizler için derledik gelin hep birlikte yakından bakalım.

Pamuk Yastık Kullanmak

Pamuk yastıklar saçlarınızı kurutup ve daha sonrasında matlaşmasına neden olan konforlu düşmanlardan biri, Saçlarınızın sağlığı için oldukça uzak durmanız gerekiyor.

Saçınız Islakken Şekillendirmeye Çalışmak

Saçlarınız ıslak konumdayken onu şekillendirmek oldukça kolay olabilir fakat ıslak haldeyken yapılan şekillendirme süreci saçlara oldukça büyük bir zarar veriyor, Bunun için saçınızın kurumasını beklemelisiniz.

Haftanın Her Günü Saçlarınızı Şampuan ile Yıkamak

Her sabah kalktığınızda saçlarınızı şampuanla yıkamak oldukça zararlı. Saçınızın sağlıklı olması için kendi üzerinde yarattığı yağ faktörünün de bulunması ve saçın hiçbir şekilde kurumaması gerekiyor. İki günde şampuanla yıkayarak ara günlerde saçınızı normal ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu şekilde daha da sağlıklı bir görünüme kavuşacaksınız hem de saçlarınız daha doğal halde kalacak.

Gereğinden Fazla Jöle ve Saç Spreyi Kullanmak

Güzel bir mekana gitmeden önce saçlarınız uzun vade boyunca düzenli kalsın diye jöle ve saç spreyi kullanıyorsanız oldukça yanlış yapıyorsunuz çünkü içerisinde barındırmış olduğu maddeler saçlarınızın yapısını bozarak daha da kötü bir görünüme gitmesine neden olacağından dolayı bu alışkanlığınızdan vazgeçmeniz gerekiyor.

Aşırı Sıcak Su ile Saç Yıkamak

Gereğinden fazla sıcak su saçlarınızın çok daha hızlı bir şekilde dökülmesine, kepek oluşmasına aynı zamanda rengini kaybetmesi böylece matlaşmasına neden olurken derinizin kurumasına neden olacaktır. Sıcak sudan oldukça uzak durmalısınız.

Oriel

Bu tarz bir ürünün içerisinde barındırdığı kimyasal bileşenlerin saçlarınıza iyi gelmesi hakkında hiçbir ihtimal bulunmuyor, Saçlarınızın çok daha iyi olması için kullandığınız bu ürün esasında uzun vade kullanım sonucunda saçlarınızın çok daha kısa süre içerisinde zarar görmesine neden oluyor.

Bu yazımızda saçlarınızı bakımı genel sağlığı için yapmamanız gerekenleri sizlere listeledik. Konu hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss