Selülit için Neler Yapılmalı? – Bölüm 2

Bir önceki yazımızda sizlere selülitin neden oluştuğunu ve ne gibi sorunlardan dolayı ortaya çıktığını açıklamıştık. Şimdi ise yazımızın ikinci bölümünde ele aldığımız da tedavi yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Selülit için Tedavi Yöntemleri

  • Lenfatik Drenaj ile Tedavi: Oldukça eski bir yönteme dayanan çok kısa süre içerisinde başarısını kanıtlayan lenfatik drenaj, uzun süre ve kalıcı etkileri üzerinde barındırmıyor. Kısa süreli tedaviler için masaj yöntemlerini tercih edebilirsiniz.
  • Ultrason ile Tedavi: Bireyin rahatsız bulduğu noktalara yüksek frekans ile oluşan ses dalgaları kullanarak kanlanmayı ve yağ parçalanmasını hızlandırmaya yönelik işlemler yapan ultrason tedavisi hakkında olumlu yorumlar bulunuyor. Yapılan yorumlar yağları yok etme yönünden değil, Deri altında meydana gelen biriken sıvıların atılmasına yönelik dile getirilen yorumlar olarak karşımıza çıkıyor.
  • Mezoterapi ile Tedavi: Bu yöntemin güvenilirliği hakkında oldukça büyük soru işaretleri bulunuyor hatta yapılan bazı çalışmalarda başarısızlık ortaya çıkmış. Selülitin tedavisinde tercih etmenizi tavsiye etmiyorum.
  • Lazer Işığı ile Tedavi: Gerçekleştirilen tüm araştırmalarda lazer tedavisinin vücut üzerinde ki yağ oranını azalttığı yönünde. Fakat azalan yağ beraberinde selülit katmanın incelmesine yönelik başarını kanıtlamışa değil. Elde edilen sonuç oldukça doğal durumda çünkü bazı bireylerde selülit deri altı yağ yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermiyor. Yağ yoğunluğuna bağlı kalmayan selülit nedenlerinden bazıları vücut üzerinde ki kan dolaşımının azalması, Farklı maddelerin birikmesi ve hormonal sorunların getirdiği etkenler olarak vurgulanabilir.

Supplement ve Topikal Tedavi Yöntemleri

  • Bölgesel Kan Akışını Hızlandıran Yöntemler: Vücut üzerinde ki kan akışını hızlandırmaya yardımcı olan bu tarz maddeler özellikle vücut üzerinde ödemi ve sıvı birikimine damarlanmaların bozulmasında ortaya çıkan selülit problemlerinde etkili seviyede olabilir.
  • Yağ Atımını Hedefleyen Bireyler: Yaşlarını ilerlemesi ve yüksek bir şekilde yağ oranına sahip olan kişilerde denebilecek bir tedavi yöntemi olan kan akışını hızlandıran mekanik yöntemlere yer verilmeli, Bu nedenle birlikte doğru bir beslenme ve egzersiz süreci uygulanmalı.

Konuyu toparlayacak olursak selülit birçok nedene bağlı problem olarak tüm dünyada görülüyor. Bu nedenle zincirleme tedavi ile düzenli şekilde bireyin tedavi edilmesi gerekiyor. Unutmayın selülit tedavilerinde kesin bir sonuç bulunmuyor.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss