Selülit için Neler Yapılmalı?

Dünya geneline baktığımız da kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi olan selülit hakkında sizlere bir takım tedavi ve neler yapabileceğiniz hakkında tavsiyeler verdim. Lafı daha fazla uzatmadan direk olarak tavsiyelere geçelim.

Nedir Bu Selülit?

Selülit esasında oldukça kötü çağırımları ortaya çıkartan ifade. Tıbbı olarak açıklayacak olursak bayanların ergenlik sonrasında, Erkeklerin yüzde on oranında bulunan yağ hücrelerinin ya da farklı sıvı birikimlerinin deri altında düzensiz bir şekilde yerleşimi sonucunda ortaya çıkan basınç ile birlikte derinin üst tabakasında düzensiz bir görünümü meydana getirmektedir.

selülit-3[1]

Neden Oluşur?

Bu sorunun vücudumuz da oluşmasına bağlı olarak yağ depolanması dile getirilse bile, Süreci hızlandıran ve kolaylaştırma sürecine iten bazı nedenlerde bulunuyor.

  • Hormonsal Sorunlar: Tam olarak bilimsel açıdan kanıtlanmasa bile yüksek insülin, Östrojen kaynaklı selülite neden olabilir. Östrojenin en büyük sorunları su tutumunu arttırarak deri içerisinde düzensizliği arttırma sağlarken, İnsülin yağ depolanmasını artırarak sıvı dağılımını bozabiliyor.
  • Dengesiz Beslenme: Kötü beslenme ve dengesiz beslenme beraberinde büyük bir şekilde kilo almaya yönelik yağ depolanmasına neden olacaktır. Depolanan yağların deri altında depolamanın artışı selülite neden olacaktır.
  • Egzersiz Yaşam: Gün içerisinde az hareket ve egzersiz vazodilatasyon çok daha az dolaşım nedenleriyle birlikte daha düzensiz bir deri altında oluşturacaktır. Bunların dışında egzersiz ve hareket azlığı sonucunda kilo almanız arttıracak böylece yağ depolarınız çok daha fazla dolacaktır.
  • Stres Faktörü: Stresin en büyük düşmanı kortizol ve diğer kortizol tarzında ki benzeri hormonları çok daha fazla yağ ve sıvı yani ödem depolanması kan akşının azalmasına neden olacaktır.
  • Kıyafet Seçimi: Vücudunuzdaki kan dolaşımı oldukça önemli seviyede. Dolaşımın bozarak önemli nedenlerinden dolayı bir tanesi sıkı giyilen kıyafetler. Kıyafet seçimi yaparken bu unsura dikkat etmelisiniz

Durumu özetleyecek olursak tüm nedenlerden dolaylı ve doğrudan yağ ve diğer maddelerin vücutta depolanmasına yardımcı olacak ve dolaşımı bozarak selülite oluşmasına neden olacaktır. Konuyu burada noktalıyoruz çünkü ilerleyen bölümlerde ele alacağız çünkü çok farklı konulara değineceğiz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss