Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin En Basit 5 Kural

Başta bayanlar ve ergenler olmak üzere sivilce zaman zaman herkese sorun olmuştur. Sivilce oluşumunun altında birçok etken yatar ve çözümü buna bağlı olarak değişir. Baş edemediğiniz yoğunluktaki sivilceleriniz için mutlaka uzman bir hekimden yardım alınız. Ancak genel olarak kendi hatalarımızdan dolayı cildimizde oluşan sivilcelerden bahsedecek olursak pratik ve kolay uygulanabilir yöntemlerle buna engel olabileceğimizi bilmeliyiz.

Yapılan hatalar genellikle dikkatsizlik, ihmalkârlık, yanlık bakım malzemeleri ve uygulamaları olarak sıralanabilir. Bu saydıklarımız sivilce oluşumunu arttıran hatalarımızdır. Sivilce oluşumunu engellemek için en basit 5 kural listesini hazırladık şimdi hep birlikte inceleyelim.

Pudra Kullanımı

Pudra her bayanın çantasında olan ve yağlı görüntüyü ortadan kaldıran bir kozmetik ürünüdür. Ne kadar ince ve hafif olursa olsun gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah nokta oluşumunu tetikler. Pudra kullanmamak veya kullanımını en aza indirmek faydalı olacaktır.

Non-Comedogenic Ürünlerin Kullanımı

Makyaj ürünlerinizin non-comedogenic ibaresine sahip olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Bu ibaredeki ürünleri kullanın çünkü gözenekleri tıkamaz ve yağlanma yapmaz dolayısıyla da sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olmaz.

Uyumadan Önce Makyaj Temizliği

Makyaj mutlaka uyumadan önce yıkanmalıdır. Hatta yüzünüzde bulunan güneş kremi bile yıkanmadığı takdirde ciltte tıkanmalara sebebiyet vererek sivilce oluşumumun önünü açacaktır. Cilt temizliği mutlaka kendi cilt tipinize uygun bir ürün ile gerçekleştirilmelidir.

Kalıcı Fondöten Kullanımı

Bayanların makyaj yaparken ciltlerinde bulunan hataları kapatmalarını sağlayan bu ürün ciddi anlamda cilde zarar verir, nefes almasını önler ve gözenekleri tıkar. Fondöten kullanımı olmak zorundaysa en azından likit olanların yerine krem formunda olanları tercih edilmelidir. Kalıcı fondöten için ise durum biraz daha ciddidir. Bu tarz bir fondöten uygulamalarından sonra cilt en az iki kere yıkanmalı ve bir kere silinmelidir. Bu işlemler de ciltte tahrişe sebep olur ve sivilce oluşumunu arttırır. Hafif yapılı ürünler tercih edilmelidir.

Beslenme

Beslenme alışkanlıkları değiştirilerek sivilce oluşumu en aza indirilebilir. Genellikle yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu arttırır ve kaçınılmalıdır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss