Sivilce Problemlerine Ne İyi Gelir?

Sivilce ya da Siyah Nokta gibi benzeri cilt problemleri çoğu bireyin ortak sorunlarından bir tanesidire. Yaşanan hormonal değişimlerin etkisi ile birlikte çok daha genç yaş grubuna giren kişileri etkiler. Yetişkin bireylerde görülme olasılığı olan akne sorunu sadece yüz gibi bölgede değil, sırt, kalça, bacak gibi bölgelerde rahatlıkla görülebilir.Yaşanan stres, düzensiz uyku, çevresel etkenler bireyin suratında ortaya çıkabilecek sivilceyi tetikleyen faktörlerin arasında yer almaktadır. Bazı bitkilerden yardım alarak sivilce oluşumun evresini en başından bu yana engelleyebilir böylece yoğunluğu azaltabilirsiniz. Peki sivilceye ne iyi gelir diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım.

Kırmızı Çalı Çayı: Toprak üzerinde neredeyse yeşil renkte ki çalı süpürgesini andıran bir görüntüye sahip olan kırmızı çalı çayı, Cilt üzerinde kullanıldığı süre zarfı içerisinde oldukça büyük olumlu etkiler yaratabilmektedir. Sivilce sorunlarına oldukça fazla iyi gelen bu bitkiyi aktar, eczana ya da market gibi noktalardan rahatlıkla bulabilirsiniz.Nane Yaprayı ve Zerdeçal Tozu Karışımı: Bu iki madde birbirine karıştırılır. Her iki bitki üzerinde cilt için çok faydalı seviyede olan antioksidanlar bulunur. İlk olarak nane yaprağının suyu tamamen çıkartılır böylece ortaya çıkan suya zerdeçal tozu karışımı eklenir. Bu karışım pamuk yardımı ile cilde hafif hafif temas ettirilir.

acne-vulgaris[1]

Aloe Vera: Bu madde cilt üzerinde oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yönelik büyük bir güce sahiptir. Genellikle yanıklar için kullanıma çıksa bile akne ve sivilceler için de karşı etkileri bulunmakladır. Sivilce için kullanıma çıkan aloe vera bireyin cildinde büyük bir temizlik etkisi uyandırır böylece nemlendirici etkiyi beraberinde getirir.Gül Suyu: Yüz sınırları içerisinde ortaya çıkan sivilceler cilt üzerinde çok fazla yağ üretimi nedeniyle büyük bir sorundur. Bireyin cildinde ki fazla yağı gül suyu ile kontrol altına alabilirsiniz. Gün içerisinde yaklaşık olarak birkaç defa cildinizi gül suyu ile temizleyerek bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Esansiyel Yağlar: Besinlerin içerisinde bulunan farklı esansiyel yağlar cilt üzerinde ortaya çıkan sivilceleri oluşturan bakterilerle savaşmak için büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle tedavinizde bu tarz yağları kullanabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss