Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilceler yani kist ya da akne dış görünümü olumsuz yönde etkileyen iki faktöre sahiptir. Bunlardan ilki; Eğer sivilce yüzünüzde yer alıyorsa zaten dikkat çekeceği için büyük bir sıkıntı yaratacaktır, İkincisi ise sivilceye doğru bir tedavi uygulamazsanız iz kalma ihtimali çok fazla yüksek olacaktır.Suratınızda hiçbir şekilde sivilce izi kalmasını istemiyorsanız kesinlikle müdahale etmeyin, Cildinizi her zaman güzel bir şekilde temiz tutmaya özen gösterin. Suratınızda büyük bir şekilde yer kaplayan sivilcelerin ortadan kalkması uzun bir süre gerektirecektir sadece sabırlı ve suratınıza narin davranmalısınız.

Büyük Görünüme Sahip Sivilcelere Evde Bakım

Cildinizde oldukça büyük bir yere sahip olan sivilceler için evde tedavi yöntemlerini geçmeden önce cildinizde bu tarz sivilcelere nelerin neden olduğu hakkında sizlere bir takım bilgiler verelim. Sivilceler yüzünüzde, sırtınızda ya da kollarınızda oluşuyorsa nedenleri kimi zaman dış faaliyetlerden oluşurken kimi zamanda büyük bir rahatsızlığın işareti de olabiliyor. Akciğer organında ortaya çıkan rahatsızlıklardan dolayı oluşabilen sivilceler esasında büyük bir risk taşıyor diyebiliriz.

Cildinizde gözenekleriniz tıkanırsa bu bölgelerde sivilce oluşumuna yardımcı olarak bakterilerin birikimi başlar, Cildiniz oldukça yağlı ve kirli ise sivilcenin oluşma evresi ikiye katlanarak kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.  Bu durumu engellemek adına cildi oldukça derin bir açıdan temizleyen, Gözeneklerde bulunan yağı ve kiri ortadan kaldıran özel yüz kremlerini tercih edebilirsiniz.

Cildiniz gereğinden fazla yağlı ise, Gün içerinde gereğinden fazla oluşan yaşları almak için yüz temizleme mendillerinden yararlanabilir ya da temiz bir parça pamuğa tonik damlatarak yüzünüzü silebilirsiniz. Sabahları kalktığınızda yüzünüzü su ile yıkamadan önce yağı almanız gerekiyor aksine yağ üzerine su vurduğunuzda gözenekleriniz tıkanacaktır.

Karbonat Tedavisi

Neredeyse karbonat hayatımızın tüm alanında kurtarıcı etkiye sahip. Cildi temizlemek ve sivilce oluşumunu ortadan kaldırmak adına etkili yapıya sahip olan karbonat, Büyük sivilceleri de uzun vadede ortadan kaldırabiliyor. Karbonat solüsyonunu kullanmak için tek yapmanız gereken çay kaşığı karbonatı ılık su ile karıştırmanız. Ortaya çıkan sıvı çözeltiyi bir pamuk yardımıyla sivilcelerinize ya da cildinizin her noktasına eşit bir şekilde yaymalısınız bu şekilde sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss