Sivilceye Sebep Olan 5 Alışkanlık Nedir

Sivilceler ergenlik dönemlerimizin korkulu rüyası olmuştur. Ergenlik döneminde sık görülen sivilceler, ileriki yaşlarda da boy gösterebilmektedir. Cildimizin güzelliğine gölge düşürecek sivilcelere, bilmeden bizlerde davetiye çıkarmaktayız. Belirli alışkanlıklarımız ile sivilceler cildimizde daha çok yayılabilmektedir. Peki, bu alışkanlıklar nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Cildimiz İle Sürekli Temas Halinde Olmak

Televizyon izlerken veya telefon ile konuşurken elimizin sürekli yüzümüzde durması, sivilcelerin daha çok çıkmasına sebep olmaktadır. Gün içerisinde ellerimize bulaşan mikroplar yüzümüz ile etkileşime geçerek sivilcelerin çıkmasını sağlamaktadır. Bu nedenle elleriniz ile yüzünüzle sık sık oynamamalı ve temas ettirmemelisiniz.

Giysiler

Polyester ve lyrca kumaşlar, cildinizdeki ölü hücreleri adeta hapsetmektedir. Dar elbise giymek, cildimizdeki ölü hücrelerin dışarı atılmasını engellemektedir. Bu ölü hücreler vücuttan atılamadığı için, tekrar olarak cildimize yerleşmektedir. Bu olayda sivilcelere neden olmaktadır.

Makyaj Fırçaların Temizliği

Kozmetik ürünleri sık kullanılmaktadır. Bu nedenle bu ürünlerde birçok bakteri ve ölü hücreler bulunmaktadır. Kozmetik ürünlerinin temizlenmemesi halinde ölü hücreler ve bakteriler cildimize girerek sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Bu nedenle kozmetik ürünlerinizi sık sık temizlemelisiniz.

Saç Şekillendiren Ürünler

Köpük, wax ve jöle gibi saç şekillendiren ürünler, cildinizde sivilcelere neden olabilmektedir. Saçlarınıza sürdüğünüz bu ürünler bazen ter ile bazense saçlarımızın cildimize teması halinde sivilcelere neden olmaktadır. Yatmadan önce saçlarınızı mutlaka iyi bir şekilde durulamalısınız. Saçlarınızı durulamadan yattığınız zaman, bu ürünler yastıklarınıza da bulaşmaktadır. Yastıklarınıza bulaşan bu ürünler yüzün ile temas edebilir ve sivilcelere neden olabilir.

Çamaşır Yıkama Sıklığı

Yastıklar, havlular ve diğer özel çamaşırlarınızı sık sık yıkamalısınız. Kullanımdan kaynaklanan bu ürünlerde ölü hücreler ve bakteriler bulunmaktadır. Bu ürünler bakteri ve ölü hücrelerden arındırılmazsa, yüzünün ile temasından dolayı sivilce çıkartabilmektedir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss