Sivilceye Sebep Olan 5 Alışkanlık Nedir?

Sivilce oluşumu bugün birçok kişi için sorun haline gelmiştir. Sivilce sorunu ile karşılaşmayan kimse yoktur nerdeyse. Bu sorun için tek bir neden söylemek mümkün olmasa da en çok sebep olan etkenleri sıralamak mümkündür. Sivilce oluşumuna sebep olarak sağlıksız ve düzensiz beslenme, stres, hormon bozukluğu ve yapılan bakım hataları kısaca sıralanabilir. Şimdi bu yazımızda sivilceye neden olan 5 alışkanlık nedir, sorusunun cevabını hep birlikte inceleyelim.

Çamaşırları Sık Sık Yıkayın

Nevresim takımı, yastık kılıfı, sık kullanılan ve yüz ile temas eden havlular iki haftada bir 60 derece sıcaklıkta mutlaka yıkanmalıdır. Yıkama işlemi sonunda bu eşyalar ütülenmelidir. Yapılan bu işlemler sayesinde sivilce oluşumunu arttıran mikroplar azalır ve ölür. Yüz ile en çok temas eden eşyaların başında yastık kılıfı gelmektedir. Gece boyunca yüzünüz yastık kılıfı ile temas eder ve daha önceden bulaşan mikroplar her gün tekrar tekrar yüzünüze bulaşır. Yüzünüz ne kadar temiz olursa olsun yastık kılıfı ve havlunuz temiz olmadıkça sivilce oluşumunu azaltamazsınız.

Saç Şekillendirici Ürünleri Kullanırken Dikkat!

Saç şekillendirici ürünlerin sivilce oluşumuna sebep olacağı muhtemelen kimsenin aklına gelmemiştir. Köpük, sprey ve jöle tarzı saç şekillendirici ürünler saçınızla beraber gün boyunca cildinize de temas eder. Akşam eve gelindiğinde yıkanmayan bu ürünler yastık kılıflarına geçer ve ondan sonraki süreçte yüzde sivilce oluşumuna sebep olur.

Temiz Makyaj Fırçaları

Makyaj yapmayı seven bayanların dikkat etmesi gereken konulardan biride makyaj fırçalarının temizliğidir. Önceden yapılan ve fırçalarda kalan mikroplar daha sonra fırçaların kullanılmasıyla beraber tekrar yüze bulaşır ve sivilce oluşumuna sebep olur. Bu fırçalar mümkünse her kullanımdan sonra kurallarına göre temizlenmelidir.

Giyside Kumaş Seçimi

Cildin hava alması ve ölü derilerin çıkışının sağlanması sivilce oluşumunun olmaması açısından son derece önemlidir. Bu açıdan cildin nefes alabileceği pamuklu giysiler tercih edilmelidir.

Cilt İle Temas

Özellikle cildimize direk temas eden telefonlar birçok mikrobun yuvasıdır ve ciltte sivilce oluşumuna sebep olur. Kulaklık kullanmak bu açıdan faydalı olacaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss