Şok Diyetler Nedir, Zararları Nelerdir?

Son dönemlerde çok fazla tercih edilen şok diyetler bilindiği gibi sağlıklı bir diyet listesine sahip değildir. Şok diyetler insan sağlığını olumsuz yönde etkileyerek hem ruhsal hem de vücut sağlığı için tehdit oluşturabilmektedir. Uzun süre şok diyet yapmak kişinin sağlığını tehdit altına atar. Şok diyetler aşırı kilolu kişilerde önerilmemektedir.

Şok diyetler nedir bunların yapılma amacı nedir buna dikkat etmelisiniz. Şok diyetler genellikle tek besin üzerine vücuda uyarıcı etki yapmak için yapılır. Normal bir diyet listeniz varken ve vücudun kilo kaybı durmuşken vücudu uyararak kısa süreli yapılan diyetlerdir. Bu diyetlerin uzman kontrolünde olması sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Şok diyetlerin insan sağlığına zarar verdiğinden uzun süreli yapılması ileriki vadede ciddi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Çok kısa sürede etkisi belli olan şok diyetler saç dökülmesi gibi fiziksel etkiler ile verdiği zararı öne çıkarabilmektedir.

Şok diyet uygulayan birçok kişi hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkilerini çok çabuk görebilmektedir. Şok diyet uyguladıktan sonra üç hafta ara verilmesi gerekir. Gözle görülür bir şekilde zarar görebildiğinizi tespit edebilirsiniz.

İnsan vücudu alması gereken besin öğelerini birden bire kestiğinde ve farklı bir beslenme edindiğinde çok çabuk tepki vermektedir. Uzun dönemli bir şok diyet uygulaması sağlığınızı olumsuz yönde etkileyerek kalıcı problemlere sebep olabilir.

Şok diyetler tek bir gıda üzerinde yoğunlaşılarak yapıldığı için kas kaybına sebep olmaktadır. Kilo kaybı amaçla diyet yapanlar kas kaybederek kilo vermek yerine vücuduna ve sağlığına uygun diyetleri tercih etmelidir. Aksi halde kalıcı rahatsızlıkların başlamasına sebep olunabilir. Vücudun alması gereken vitamin ve mineraller alınarak kilo kaybı olması daha sağlıklı kilo kaybetmeyi sağlar.

Şok diyetler bir insan vücudu için zararlı etkilere sahip olduğundan uzman ile kilo kaybı sağlanması daha sağlıklı olacaktır. Her bireyin ihtiyacı olan besin kaynağı farklıdır. Bu yüzden tercih edilecek olan diyetler insanın kendi vücut sağlığına göre yapılmalıdır. En etkili kilo kaybı bu şekilde yapılır. Ayrıca şok diyetler esnasında kaybedilen kilo aslında su ve kas kaybı olabilmektedir. Şok diyetlerde aşırı kaybedilen su miktarı vücudun olumsuz sonuçlar vermesine sebep olur.

Şok diyet yerine uzun vadeli diyetler tercih edilerek kilo kaybından sonra da tekrar verilen kilonun alınmasına engel olunmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı kilo kaybı yapılarak verilen kilolar tekrar geri alınmayacaktır ve sağlığı tehdit etmeyecektir.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss