Sporu Nasıl Hayatımızın Bir Parçası Haline Dönüştürürüz?

Bu yazımız da sizlere sporu nasıl hayatınıza aşılayacağınızı ve egzersizleri günlük olarak nasıl alışkanlık hale getirebilmeniz için bazı küçük detaylar vereceğim. Konuya direk giriş yapacak olursak egzersizleri alışkanlık haline getirememenizin en büyük sorunlarından bir tanesi hafta içerisinde planlı gitmememizden dolayı kaynaklanıyor.

Düzenli bir hafta sürecinde egzersiz yapmanız size bir alışkanlık halini getirecek böylece büyük ölçüde kolaylık sağlayacak çünkü üzerinde duracağımız noktalar işleri çok daha otomatik, Sıradan bir eylem haline getirerek size yardımcı oluyor.

Zamanınızı İyi Planlayın

Gününüzü doğru bir şekilde değerlendirmeniz ve zamanınızı doğru şekilde oluşturmalısınız böylece oluşturduğunuz bu plana sadık kaldığınız süre zarfında gün içerisinde her şeyi yapabileceksiniz. Örnek verecek olursak sabah saatlerinde erken kalkan birisiyseniz bu süreyi egzersizler ile değerlendirerek güne daha zinde başlayabilirsiniz.

Hevesini Kaçırmayın

Bu yazıda sizlere verebileceğim en büyük önerilerden bir tanesi. Başlarda heves ve hırsın etkisi ile alışık olmadığınız zorlu bir egzersiz programına başlamanız bir süre sonra sizi bıkkınlığa böylece pes etmeye zorlayacaktır. Bu zorlu programın yerine Progressive Overload yani günden güne antrenman sürecinizde zorlukları arttırarak daha iyi bir gelişim sağlayabilirsiniz.

Gelişimi Kayıt Edin

Vücudunuzu günlük egzersizlerine alıştırdıktan sonra artık egzersizlerin yoğunluğunu günden güne arttırarak gelişim sağlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz bu gelişimleri kontrol etmek için vücudunuzun ölçülerini ve fotoğraflarınızı haftalık olarak kayıt edin. Bu yöntem size uzun bir süre boyunca motive kaynağı olacak böylece sporu bırakmak istediğiniz de başladığınız ilk resme bakarak tekrardan tüm dikkatinizi toplayabilirsiniz.

exercising-best-and-worst-states-ftr[1]

Zevk Alarak Yapmaya Çalışın

Hayatınız da hiçbir şeyi “bitse de kurtulsam” düşüncesi ile yapmayın eğer bu tarz bir düşünceye kapılırsanız günden güne yaptığınız spora ve işe ilgi göstermeyerek gerileme süreci yaşayabilirsiniz. Günden günde antrenmanlarınızı daha eğlenceli ve arkadaşlarınız ile güzel bir hale getirebilirsiniz.

Farklı Egzersizlere Yer Verin

Her hafta aynı egzersizleri yapmanız sizin sıkılmanıza neden olmasının yanında kaslarınızın gelişmesi ve toparlanması için kötü bir seçim olabilir. Bu tarz seçimlere yer vermemek için beş  haftalık periyotlarla birlikte antrenmanlarınızda ki hedef noktayı değiştirmeye odaklanın.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss