Su Atmaya Yardımcı Olan Bitki Çayları Nedir?

Çoğunlukla vücudun su tutması tabiri ile şekillenen ödem, çoğunlukla bireyin el, kol, ayak, bilek ve bacak kısımlarında görülmektedir hatta vücudun genelinde bile yaygınlık gösterebilir. Oluşan ödemin genetik, Fiziksel aynı zaman da aktivite eksiliği, Aşırı sodyum içerikli beslenme gibi rahatsızlıklardan dolayı oluşmasının birçok nedeni bulunuyor.

Ödem söktürücü bitki çayları ile birlikte vücutta birikime uğrayan faza sıvadan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Su atımına yardımcı olan çayların tarifini aşağıdan bulabilirsiniz.

Maydanoz Çayı: Üzerinde barındırmış odluğu idrar söktürücü etkisi sayesinde diyet sürecinde sık şekilde adı geçen maydanoz çayı doğru zamanda, Antioksidan etkisi ile birlikte vücudu temizleyerek, kolesterolü düşürücü etki sağlayacaktır.

Karahindiba Çayı: Özellikle vücudunda iltihap tarzında rahatsızlıkları taşıyan bireylerde de etkiyi azaltmak için önerilen karahindiba çayı ödem sökücü yapısının yanı sıra oldukça etkili bir antioksidandır. Vücut üzerinde oluşacak olan yaşlanmanın da ciltte görülen etkilerini geciktirmeye de yardımcı olacaktır. Bireyin kan şekerini dengeler gereksiz yere acıkmasının önüne geçer.

Yaban Mersini Çayı: Vücuttan su atma etkisi oldukça hafif olup, Üzerinde barındırmış olduğu antioksidanlar sayesinde büyük bir güçlü yapıya sahiptir. Bireyin karaciğerini korur aynı zaman da yaşa bağlı bir şekilde gelişen hafıza sorunlarını da karşı beyni korumaya yönelik etkilerde bulunur.

Ekinezya Çayı: Yukarıda bahsi geçen maydanoz ve karahindiba çayına nazaran idrar söktürücü etkisi çok daha az seviyededir. Özellikle bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu kış ayları içerisinde bireyin vücudunu güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli ve nezle, grip gibi hastalıkların çok daha kısa süre içerisinde iyileşmesinde büyük bir rol oynayacaktır.

Yukarıda ki listede yer alan çayların tüketimini günde iki ya da üç bardak olmak üzere düzenli şekilde uygulayarak etkilerini görebilirsiniz. Tabi bu süre zarfında sadece çay üzerinden etki beklemek yerine düzenli bir beslenme programı ile gündelik hayatınızı desteklerseniz çok kısa süre içerisinde etki göreceksiniz.

Listenin dışında, Ardıç, Yeşil, Zencefil, Meyan Kökü, Zerdeçal aynı zaman da Papatya Çayı gibi farklı bitki çaylarını tercih edebilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss