Su Vücudumuz İçin Neden Önemlidir?

Spor yaptığınız zaman dilimlerinde çok fazla suya ihtiyaç duyuyorsanız, Vücudunuza almanız gereken miktarda besin vermiyorsunuz demektir. Bu durum cildiniz için de söz konusu. Hafta boyunca gerçekleştirmiş olduğunuz yürüyüşlerin sonucunda nefes nefese, su içtikçe içme hissiyatında kalıyorsanız beraberinde cildiniz sık sık kuruyorsa bunların altında dengesiz beslenme ve yeterince su tüketmeme yatıyor. Bu nedenle bu yazımızda sizlere suyun öneminden bahsedeceğiz.

En İyi Enerji Kaynağı

Sağlıklı bir şekilde yeni güne başladığınızda size eşlik edecek en önemli maddelerden bir tanesi su olacaktır. Gece boyunca almış olduğunuz düzenli uykunun sonucunda vücudunuzda salgılanan hormonların ardından kendinizi ılık ya da soğuk su ile kolay bir şekilde uyandırabilirsiniz. Sabahları yarım litreye kadar suyu kahvaltı hazır olana kadar için böylece gece boyunca susuz kalan vücudunuzu daha iyi hale getirebileceksiniz.

Yapılan araştırmalarda su içen kişilerin vücudunda ki kas kütlesini çok daha dolgun hale getirdiği aynı zaman da çok daha güçlü ve enerjik hissettiği ortaya çıkmıştır. Gruplar halinde yapılan deney sürecinde düzenli su içen bireylerin parkurda sergilemiş oldukları performans oldukça yüksekken, Dengesiz su tüketimine sahip olanlar ise oldukça başarısız ve sürekli tıkanmalar yaşamış.

Güne Yayın

Gün içerisinde almanız gereken su miktarını tek bir seferde değil, Güne güzel bir şekilde oranlayarak başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Su tüketimi gerçekleştirdiğinizde gereksiz kilolara da vücudunuzda yer vermeyeceksiniz çünkü susuzluk bazen size açlık hissiymiş gibi gelecektir bu nedenle ilk olarak su içmeye önem gösterin daha sonra yemek yiyebilirsiniz.

Daha Parlak Cildin Altın Kuralı

Bayanlarda yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi cildin çökmesi ve buruşması oluyor. Bu sorunları geride bırakmak için oldukça yüksek miktarlarda para ödeyerek cildinize estetik yaptırmanıza gerek yok tek yapmanız gereken su içmeniz. Erken yaşta doğru düzgün şekilde su tüketimi yapılan bireylerde cilt buruşukluğu oldukça çok nadir oluyor. Bu nedenle yanaklarınıza farklı farklı ilaçları enjekte ettirmeniz yerine su tüketmeye başlayın.

Susuzluk Büyük Bir Uyarı İşaretidir

Özellikle gereğinden az su içen bireylerde böbrekleri tam performans vermediği için bir takım yağlanma sorunları ortaya çıkıyor. Kılcal damar ya da erken yaşlanma gibi beraberinde getiren susuzluk size büyük zarar ile patlayacaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss