Susam Yağının Saçtaki Mucizevi Faydaları

Teknoloji geliştikçe ve zaman ilerledikçe, her alanda olduğu gibi kişisel bakım ürünlerinde de çok daha fazla ileri noktalara gidiliyor. Ancak tüm bu ilerlemenin yanı sıra yıllardır değişmeyen ve muhtemelen yıllar sonra da değişmeyecek olan bir şey var, o da doğaya dönüş. Her ne kadar pek çok pahalı ürün kadınların ve erkeklerin bakımında çok fazla tercih edilse de doğanın bize sunduğu olanaklar bazı noktalarda teknolojinin önüne geçiyor. Bu yazıda da yemeklerde kullanılan, cilde ve saça faydalı susam yağı hakkında bilgi vereceğiz.
Doğal ürün susam yağı nedir?

İçinde omega 6 asidi, sesamol, linoleik asit ve sesamolin yağ asitleri barındıran, zeytinyağı gibi saf bir yağdır susam yağı. İçinde barındırdığı bu yağlar antioksidan özelliğe sahiptir. Yanı sıra magnezyum, kalsiyum, çinko ve demir gibi mineralleri de içerir. Bu özellikleriyle oldukça faydalı bir yağdır.

Susam yağının saça faydaları nelerdir?

* Saç derisini daha sağlıklı bir hale getirerek, kopan, cılızlaşan ve dökülen saçların daha güçlü çıkmasını sağlar.
* Zararlı UVB ve UVA ışınlarına karşı saçları ve saç derisini korur.
* Antibakteriyel özelliğe sahip olan susam yağı, bitlenmelere ve mantar oluşumunun da önüne geçer.
* Saçı nemlendirir.
Susam yağını nasıl kullanabiliriz?

1- Birkaç damla susam yağını elinize döküp, biraz ısıttıktan sonra saçınıza eşit miktarda yedirdiğinizde saçlarınızı parlaklaştırır.
2- Susam yağı, kök suyu ve limon suyunu karıştırın, saç diplerinize ve tüm saçınıza dairesel hareketlerle sürün. Gece uygulayacağınız bu maskeyle uyuyun ve sabah kalkıp saçlarınızı yıkayın. Kuruluk problemini azalttığını göreceksiniz.
3- Susam yağı ile saç diplerinize masaj yapın, yıkamadan uyuyun ve sabah kalkınca saçınızı yıkayın. Yaklaşık 30 günlük bir kullanımdan sonra kepek sorununuza çözüm bulduğunuzu göreceksiniz.
4- Susam yağını zeytinyağı ile karıştırarak saçlarınıza sürün. Birkaç saat bekledikten sonra yıkayın. Saçlarınızın daha güçlenerek çıkmasını sağlayacaktır. Bir süre kullanıma devam etmelisiniz.
5- Susam yağına bir iki damla biberiye yağı damlatın, bunun yanında kekik yağı, hindistan yağı gibi yağlardan da yardım alabilirsiniz. Masaj yaparak uyguladığınız saçı bone ile sarın ve en az 1 saat bekleyin. Ardından yıkadığınızda saçlarınızda parlaklığa ve ahenge şahit olabilirsiniz.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss