TC SORGULAMA

Ülkemizde artık vatandaşlık numaramızdan çoğu sorgulamayı yapmak mümkündür. Özellik insanların TC numarası üzerinden ev ve ikametgâh bilgileri sorgulatması ihtiyacı olmaktadır. Kişilerin TC numarası üzerinden araç bilgisi sorgulanabilir. Kişinin bazı bilgileri soy ad ve doğum tarihi bilgileri olduğu sürece TC sorgulama sistemi sayesinde kimlik numarasına ulaşmak mümkündür. TC numarası kişiye özel ve belirli hanelerden oluşan numaralardır.

Kişiler e devlet şifresi üzerinde kendi kimlik numarası sayesinde üzerine olan borç bilgisi veya vergi borç bilgisi sorgulanabilir. Aynı zamanda kişiye ait olan adres ve ikametgâh bilgileri sorgulana bilir. Kişinin sosyal güvenliğini sağlamak amacıyla üstün performans sağlayan web sitesinde her türlü bilgiye ulaşabiliriz. Tüm kişiler TC ile kimlik bilgilerine ulaşma sistemini kullanarak kimlik kartınızın seri numarası ve birkaç güvenlik sorusunu cevapladığınız takrirde adres ve numara sorgusu yapabilirsiniz. Bu tarz bilgilere erişim için bazen seri numarasına gerek olabilir. Güvenlik amacıyla sizlerden ekstra bilgi istenebilir.

Bu bilgilerden önemli olan kişinin adres, kişisel bilgiler, vergi bilgileri,  sosyal sigortalar borç bilgisi, prim bilgisi gibi her türlü veriye ulaşabiliriz. Kişinin numarasından isim sorgulatma veya tam tersini yapabiliriz. Kişilerin yeni tekniklere uygun olarak bu bilgilere kısa sürede ulaşması ve kendine ait olan devletle bağlantılı bir sayfasının olması oldukça kullanışlıdır. Ülkemizin herhangi vatandaşı Sorgulama ekranından vatandaşlık numarası dâhilinde her bilgiye kısa sürede ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir