Yağlı Ciltlerde Yapılan Hatalar

Hepimiz kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle cildimize bakım yapmışızdır. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar bu konuda son derece muzdariptir. Kulaktan dolma ve yanlış bilgiler olarak şu cümleleri sıralayabiliriz; cildin yağlı ise nemlendirici kullanma, yağsız ürünleri tercih et, yüzünü sürekli yıka, mutlaka tonik kullan.

Doğru bakım yöntemlerini uygulamak öncelikle cilt tipini bilmekten geçmektedir. Yüz yıkandıktan sonra herhangi bir nemlendirici ürün kullanılmadan 1 veya 2 saat içerisinde yağlanıyorsa yağlı cilt tipidir diyebiliriz. Nemli ve sıcak ortamlarda cildin sadece belli bölgeleri yağlanıyorsa bu tür cilde de karma cilt tipidir diyebiliriz.

Yağlı cilt tipine sahip olan bayanlar genellikle diğer cilt tiplerine sahip olan bayanlara göre biraz daha fazla sorun yaşamaktadır. Yağlı cilt tipine sahip olanlar sivilce, geniş gözenekler ve siyah nokta gibi sorunlarla daha sık karşılaşırken kuru cilt tipine sahip olanlar bu sorunlarla çok sık karşılaşmaz. Bunun yanında yağlı cildi olanların avantajları da bulunmaktadır. Bu cilt tipinde kırışıklık problemi çok daha az görülmektedir. Yaşlanmayla beraber doğal olarak cildin yağ üretimi azalır ve bu tip cilde sahip olanlar 30’lu yaşlarından itibaren cilt tiplerine uygun bir nemlendirici ile ciltlerini beslemelidir. Şimdi yağlı ciltte yapılan hatalar nelerdir, sorusunun cevabını hep birlikte inceleyelim.

Yağlı cilt tipleri için bazı doğru sanılan yanlışlar bulunmaktadır. Bunlardan biride kirli cildin yağ ürettiği yanlışıdır. Cilt kirli olduğu için yağ üretmez. Ergenlik dönemi ile birlikte hormonlara bağlı olarak ciltte yağ üretimi gerçekleşir. Yağlı cildi olanlar kendi cilt tiplerine uygun temizlik ürünlerini tercih etmelidir.

Bir diğer yanlışta ciltteki yağın alkollü tonik ile kontrol edildiğini sanmaktır.  Aşırı alkol içeren ürünler ciltteki yağı alır ve cilt bu açığı kapatmak için daha fazla yağ üretir. Doğal olarak bu cilt tipine sahip olanlar alkolsüz tonik kullanmalıdır.

Bir diğer doğru bilenen yanlışta cildin yağlı olduğu için nemlendiriciye ihtiyaç duymadığını sanmaktır. Yüz yıkandıktan sonra nemlendirici kullanılmazsa cilt esnekliğini kaybeder ve sağlıksız bir görünüme sahip olur.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss