Yaş 30’lara Geldiğinde Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

30’lu yaşlar olgunluğa adım atılan yaşlardır, yılların izleri yüzde kendini belli eder ve cilt artık yavaş, yavaş değişime girmeye başlar. Bu durum karşısında alınan önlemler ve yapılan bakımlar sayesinde yüzünüzde meydana gelebilecek sorunları hafif şekilde atlatabilirsiniz.

Ergenlik sorunları yani yağlı cilt sorunu 30 yaşından sonra azalmaya gösterir. Yağlanma gideceği için cilt nem dengesini de kaybeder ve bu durum cildin yaşlanmasına yol açar. Nemsiz kalan cilt kırışmaya mahkumdur. Bundan ötürü 30 yaşından sonra düzenli olarak cilt nemlendirici kullanılmalıdır. 30’lu yaşlarda kullanacağınız gündüz kremleriniz mutlaka koruyucu içerikli olmalıdır. Bu sayede cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumuş olup leke oluşmasını azaltabilirsiniz. Yaş 30’lara geldiğinde cilt bakımı nasıl olmalıdır konusu oldukça önem kazanmaktadır.

Bu yaşlarda kullanacağınız kremlerin cilt yapınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin; kuru bir cilde sahip iseniz tercih edeceğiniz kremin yoğun nem içermesi gerekmektedir. Yağlı bir cilde sahipseniz de kreminizin yağ oranının düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle sigara kullananlar, düzensiz beslenenler için kesinlikle antioksidan içeren kremler kullanılmalıdır. Meyve asidi içeren kremler cilde uygulandığında doğal bir canlılık vermektedir. Özellikle bu kremleri geceleri uyguladığınızda etkisini çok daha hızlı görürsünüz.

30’lu yaşlarda düzenli peeling yapmayı ihmal etmemelisiniz. Peeling uygulaması ciltte oluşan lekelerin ve kırışıklıkların azalmasını sağlamaktadır. Peeling yapıldıktan sonra cildin soyulması nedeniyle lekeler oluşabilir, bunun için yüzünüze koruyucu krem kullanmadan dışarıya çıkmamalısınız. Yaş 30’lara geldiğinde cilt bakımı nasıl olmalıdır sorusuna cevap olarak bunları söyleyebiliriz.

30’lu yaşlara girdiğiniz dönemde göz çevresi kremleri sizin için vazgeçilmez olmalıdır. Rutin bakım için evde elde edebileceğiniz buz parçalarından yararlanabilirsiniz. Gözenekleri sıkılaştırmak için maden suyu ve yarım limonu karıştırıp buz küplerine döküp her sabah bu küpleri cildinize uygulayabilirsiniz.

Akşamları yatmadan önce yüzünüze gece kremini sürerken boyunda oluşan kırışıklıkları önlemek için de gerdan bölgenize kadar kremi uygulayınız. Yüz kasları çöküşe uğradığından yanaklarda gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilir. Yüz kaslarını geliştirmek için bazı yüz jimnastik hareketlerini düzenli uygulamanız da faydalı olacaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss