Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar Nelerdir

Temizlik kavramı geçtiğinde hepimizin aklına gelen ilk şey sabahları kalktığımızda yüzümüzü yıkamak olmaktadır. Bu, her insanın en rutin temizliklerinin başında gelmektedir. Peki yüz temizliğinde yapılan yanlışlar nelerdir? Yüzümüzü yıkarken nelere dikkat etmeliyiz?

Yüz temizliği, cilt bakımındaki en basit bölümdür. Fakat kısa sürede çok umursanmayan ve ciddiye alınmayan bazı detaylar ilerisi için ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu yanlışların uzun süre tekrarlanması bazı cilt rahatsızlıklarına ve yüzde deformasyonlara neden olmaktadır.

İnsanların yüzlerini yıkamadaki temel sebep, cilt üzerindeki pas, fazla yağ ve biriken kirlerin giderilmesi ve gözeneklerin açılmasıdır. Maalesef insanların çoğu sadece duru su kullanarak yüzlerini yıkarlar ve bu yüz temizliğinde yapılan yanlışlar içinde ilk sıradadır.   Bunun yerine yüz bakımı için üretilen özel temizlik ürünleri ve sıvı sabunlar kullanılması daha doğru bir yöntem olacaktır.

Yüzler Nasıl Yıkanmalı

Yüz temizliğine başlamadan önce eller uygun bir sabun kullanarak yıkanmalı ve yüz ılık su ile ıslatılmalıdır. Daha sonra temizlik için seçilen ürün elde köpürtülerek bu köpük daha sonra yüze sürülmelidir. Alın burun kenarları ve yanak kısmı hassasiyet gösteren bölümler olması sebebiyle yavaşça ovalamak gereklidir. Son olarak yüz iyice durulanarak temiz bir havlu kullanarak yüzü kurulamak en doğru yüz temizliği şeklidir.

Yüz temizliğinde yapılan yanlışlar içinde cildin yapısına uygun olan bir jel kullanmamaktır. Bu ciltte nem oranının azalmasına, kızarıklıklara ve dökülmelere neden olmaktadır.

Günde iki defadan daha fazla yüzü yıkamak da ciltteki nem oranını değiştirdiği için yüz temizliğindeki yanlışlar içinde sayılabilir. Yüzü yıkarken tam soğuk ya da tam sıcak su kullanılması da yanlış bir uygulamadır. Doğru olan suyun ılık olmasıdır.

Yüz yıkanırken cildin fazlaca ovulması da yapılan yanlışlardan biridir. Bu deformasyona yol açar. Doğru olan uygulama masaj yaparcasına yavaşça ovalamaktır.

Yüz temizliğinde yapılan yanlışlar içinde yüzü az yıkamayı da sayabiliriz. Bilhassa makyajı temizlemeyecek kadar az şekilde yıkamak ve bu şekilde uyumak ciltte siyah noktalara ve aknelere neden olabilir. Yüz temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir nokta da cildin yapısına uygun bir nemlendirici kullanmaktır.

do nv diet pills work what is the focus during the limiting out stage weight loss agents is shitake mashroom ok on keto diet weight loss natural keto primal diet pills how to take them weifht loss paleo keto diet plan supplements for weight loss and toning is brown rice ok with keto diet miracle weight loss supplement phentermine diet pills walmart how to lose weight on paleo fast pcos diet keto or paleo lose 5 pounds in 1 day keto diet orbit gum weight loss meal plans women can a keto diet caues scurvy lose 8 pounds in 4 weeks new weight loss pills prescription 2015 keto diet how many lb per week breakfast casserole keto diet getting enough oil in keto diet diet comparison chart keto keto diet breakfasts without eggs how to lose weight fast for middle aged woman keto diet problem for womej what s the best way to lose belly fat how many carbs should you stay under on the keto diet do i count calories on the keto diet season salt on keto diet is imitation crab good for keto diet raspberry ketones benefits with keto diet estrogen keto diet what flavored tea to drink on keto diet what junk food can you not eat on a keto diet do you lose water weight on keto diet tips to burn belly fat fast can you have pork and beans on the keto diet raspberry ketone and green coffee bean extract together reviews keto shakes on keto diet does adipex work better than phentermine side effects with keto diet can i eat corn on a cub on keto diet eating cheese on keto diet causes sslow weigby loss best diet supplement to lose weight what ingredients are in the keto diet pill i need to lose weight fast help on a keto diet can i have tomato soup thai spice restaurant keto diet what can i eat on my keto diet complete nutrition diet pills keto diet benefits information pdf what does a no carb diet look like keto diet sugar day is the keto diet good for kidney disease last longer pills walgreens what diet pills work changing medication doses after weight loss